mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Lietuvos jaunimo metams paminėti – nauja jaunimo erdvė miesto parke, iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas ir kitos iniciatyvos
Lietuvos jaunimo metams paminėti – nauja jaunimo erdvė miesto parke, iš Stelmužės ąžuolo gilės...

LR Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Jaunimo reikalų tarybos ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos iniciatyva „2022-ieji Jaunimo metai“ Joniškyje pažymimi įgyvendinant iniciatyvas ir programas, skirtas jaunimui. Viena iš jų – naujai įrengta erdvė jaunimui Joniškio miesto parke. Erdvei įrengti iš savivaldybės biudžeto skirti 32 498,30 Eur, už kuriuos įsigyti erdvės projektavimo ir įrengimo darbai: įrengti du stacionarūs lauko stalo teniso stalai, lauko hamakai ir pavėsinės. Taip pat erdvėje pastatyta siena, skirta graffiti piešiniams. Pirmąjį graffiti piešinį „Jaunimo erdvė“ sienoje nupiešė Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai kartu su mokytoja Loreta Angiloviene. Tikimasi, kad erdvę pamėgs jaunimas ir joje turiningai leis laisvalaikį. Erdvėje veikia ir belaidis interneto ryšys.

Vakar gausus būrys Joniškio jaunimo susirinko į Joniškio parką, kur vyko naujai įrengtos erdvės jaunimui atidarymo renginys. Renginio metu jaunimas žaidė stalo tenisą. 

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė pasidžiaugė jaunimui skirta erdve ir ragino jaunimą aktyviai leisti laisvalaikį.

Minint Lietuvos jaunimo metus, simbolinį „Jaunimo parką“ suformavo kiekvienoje savivaldybėje po vieną pasodinti iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai. Joniškio rajono savivaldybės meras ir Jaunimo metų ambasadorė Gabija Pakatiliūtė Joniškio rajono jaunimui skirtą ąžuoliuką pasodinto miesto parke, šalia naujai įrengtos erdvės jaunimui.

Nuoširdžiai dėkojame Stelmužės bažnytinio meno muziejaus muziejininkei Aldonai Miškinienei už Stelmužės ąžuolo sodinukų puoselėjimą. Maži, gležni ąžuoliukai, tikėtina, išaugs į didelį „Jaunimo parką“ bei simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką Lietuvoje.

„Pandemijos, karo Ukrainoje pradžios laikotarpis buvo ypač sunkus jaunesnei kartai. Visai visuomenei atsigaunant po pandemijos, karo padarinių, labai svarbu užmegzti kontaktą, išgirsti, kuo gyvena jaunimas, apie ką svajoja, kokių turi rūpesčių. Todėl ypač džiaugiuosi šių metų veiklomis, programomis ir iniciatyvomis, kurios buvo pasiūlytos Joniškio krašto jaunimui. Visada prieštarauju minčiai, kad jaunimas – mūsų ateitis. Jaunimas – mūsų dabartis. Todėl investuoti, pasitikėti, skatinti, bendrauti  ir bendradarbiauti su jaunais žmonėmis turime čia ir dabar“, – sako Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Daina Armonavičienė.

Šią vasarą sėkmingai įgyvendinta Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Programos tikslas –  didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, skatinti ir didinti pagalbą jauniems žmonėms įgyjant praktinių įgūdžių. Programa skirta savivaldybės jaunimui nuo 16 iki 23 m., besimokančiam ugdymo įstaigoje ir deklaravusiam gyvenamąją vietą savivaldybėje. Programos vykdymo laikas – liepos-rugpjūčio mėnesiai, ne ugdymo proceso metu.  Šiemet, rajono savivaldybės tarybai pritarus, programos apimtis išplėsta – įsidarbinti turi galimybę  ne tik rajono mokiniai, bet ir į gimtąjį kraštą grįžę studentai. Programos įgyvendinimui savivaldybės biudžete skirti daugiau nei 25 000 Eur. Programoje dalyvavo 50 jaunuolių, juos įdarbino 21 Joniškio rajono įmonė ar biudžetinė įstaiga: maisto gaminimo, grūdų supirkimo įmonės, kavinės, ugdymo ir biudžetinės įstaigos. Savivaldybė iš programos lėšų darbdaviams kompensavo pusę 1 MMA per mėnesį už kiekvieną įdarbintą jaunuolį.

Jaunimo metams pažymėti pateiktos net 7 paraiškos, Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimui gauti.  Projektų finansavimo tikslas – skatinti kryptingą, atsakingą ir ilgalaikę jaunimo veiklą, jaunimo iniciatyvumą, aktyvumą, lyderystę ir pilietiškumą, vadovaujantis pagrindiniais jaunimo veiklos principais: savanoriškumo, savarankiškumo, savivaldos. Visus metus Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokykla, Žagarės kultūros centras, Joniškio  Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviras jaunimo centras, Joniškio r. savivaldybės J. Avyžiaus viešoji biblioteka, Vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“, Skaistgirio jaunimo klubas, Joniškio Mato Slančiausko progimnazija kvietė jaunimą dalyvauti įvairiose veiklose. Iš savivaldybės biudžeto jaunimo iniciatyvų projektams įgyvendinti skirti 7000 Eur.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programos įgyvendinimui iš rajono savivaldybės biudžeto šiemet skirta 3500 Eur. 6 mėn. trukmės savanorystės programa skirta jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Joniškio rajone tokių organizacijų yra net 16. Pažymėtina, kad vien per 2022 m. naujai akreditavosi 6 Joniškio krašto įstaigos. Iki šių metų spalio mėnesio programoje dalyvavo 10 Joniškio jaunuolių.

Joniškio rajono savivaldybės administracija