mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Testavimas savikontrolės testais rajono mokinių nebaugina
Testavimas savikontrolės testais rajono mokinių nebaugina

Tradicinio savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo metu aptarta situacija ugdymo įstaigose. Nors epidemiologinė situacija rajone išlieka sudėtinga, tačiau ugdymo įstaigos dirba kontaktiniu būdu. Tiesa, kai kuriose mokyklose sergančių koronavirusine infekcija ar besiizoliuojančių dėl artimo kontakto su sergančiuoju mokinių yra, tačiau skaičiai stabilizavosi.

Savivaldybės meras Vitalijus Gailius atkreipė dėmesį, kad sergančiųjų nustatoma nemažai pirmiausia dėl didelių testavimo apimčių. Visose rajono ugdymo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, kas dvi savaites atliekamas paviršių tyrimas, kuris leidžia nustatyti infekcijos pėdsakus ir galimą paplitimą.

Bendrojo ugdymo įstaigose, gavus tėvų sutikimą, mokiniai testuojami savikontrolės testais. Tėvai sutikimą vaikui testuotis savikontrolės testu COVID-19 infekcijai nustatyti gali duoti bet kada.

Testas visiškai neskausmingas ir nepavojingas, tačiau labai svarbus infekcijos plitimui stabdyti. Spalio pradžioje sutikimus buvo davę daugiau kaip 800 mokinių tėvai. Tai reiškia, kad rajono ugdymo įstaigose iš viso testuojama daugiau kaip 40 procentų mokinių.

Skirtingose mokyklose testavimo apimtys įvairuoja: vienose testuojama apie 20 proc. mokinių, kadangi nemaža dalis mokinių yra pasiskiepijusi, kitose – daugiau kaip 70 proc. Tai leidžia nustatyti ligą, kai sergantis nejaučia jokių simptomų, bet ją platina kitiems. Savivaldybės meras V. Gailius pabrėžė, kad testavimas mokyklų vadovams leidžia operatyviai reaguoti ir priimti infekcijos plitimą ribojančius sprendimus ir pasidžiaugė, kad rajono mokinių tėvai supranta testavimo svarbą.

Joniškio rajono savivaldybės administracija