mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Primename, kad būtina pranešti apie planuojamus vykdyti statybos ir remonto darbus
Primename, kad būtina pranešti apie planuojamus vykdyti statybos ir remonto darbus

Primename, kad gyventojai ir ūkio subjektai, planuojantys triukšmą sukeliančius statybos, remonto, montavimo darbus, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti savivaldybės administracijai pranešimą, kuriame turi būti nurodoma triukšmo šaltinių naudojimo vieta, planuojamas triukšmo lygis ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo priemonės ir kt.

Užpildytą pranešimo formą galima pateikti Joniškio rajono savivaldybės I aukšte esančiame gyventojų priimamajame (Livonijos g. 4, Joniškis, 101 kab.) arba siųsti el. p. savivaldybe@joniskis.lt.  

Atkreipiame dėmesį, kad, nepateikus nurodyto pranešimo, darbai negali būti pradėti.

Patariame apie atliekamus triukšmingus statybos, remonto darbus gyvenamojoje patalpoje iš anksto informuoti kaimynus paskelbiant apie tai namo skelbimų lentoje.

Tiek juridiniai, tiek ir fiziniai asmenys, gyvenamosiose patalpose ar teritorijoje vykdantys statybos darbus, – triukšmo šaltinių valdytojai – privalo laikytis nustatytų reikalavimų. Jie darbus turi organizuoti taip, kad nebūtų pažeisti statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko, nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimai.

Primename, rajono savivaldybės teritorijoje yra nustatytas leidžiamas statybos, remonto darbų pradžios ir pabaigos laikas: darbo dienomis nuo 8 iki 19 val., poilsio ir švenčių dienomis nuo 10.00 iki 17.00 val.  

Dėl viešosios rimties trikdymo, kai tai susiję su remonto metu keliamu triukšmu, gyventojai gali pranešti atsakingiems specialistams telefonu (8 426) 51197, 8 612 07 145, 8 602 58 630, el. p. informuok@joniskis.lt, o nedarbo valandomis, poilsio ir švenčių dienomis skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Atkreipiame dėmesį, kad pabaigus remonto darbus, labai svarbu  tinkamai sutvarkyti po remonto likusias atliekas. Pažymėtina, kad statybinės atliekos turi būti pristatytos į Bariūnų didelio gabarito atliekų surikimo aikštelę (Bariūnų k., Saugėlaukio sen., Joniškio r., tel. 8 676 41 222,  darbo laikas: II–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–17.00 val., pietų pertrauka 13.00–13.45 val., nedarbo dienos – pirmadieniai, sekmadieniai ir švenčių dienos), draudžiama minėtas atliekas supilti į pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių konteinerius arba palikti atliekas prie jų.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) už Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymą ar pažeidimą numato baudą nuo 50 iki 300 eurų, už tokį nusižengimą, padarytą pakartotinai, – nuo 280 iki 600 eurų. ANK už viešosios rimties trikdymą vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu gyvenamosiose patalpose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, numato baudą nuo 20 iki 80 eurų. 

Pranešimo apie planuojamus statybos darbus forma

Joniškio rajono savivaldybės administracija