mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Priešgaisrinė tarnyba ragina laikytis svarbių reikalavimų
Priešgaisrinė tarnyba ragina laikytis svarbių reikalavimų

Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba primena, kad laikytis priešgaisrinio saugumo reikalavimų yra itin svarbu. Tik nuo mūsų sąmoningumo, elementarių taisyklių paisymo priklauso žmonių gyvybių ir turto saugumas.

Kūrenimo metu neišvengiamai susidaro suodžiai, jie kaupiasi ant kamino sienelių. Susidaro tarsi klampi derva, kuri yra degi. Po truputį, laiku nevalant suodžių iš kaminų, klampios medžiagos kiekis didėja. Jei į dūmtraukį patenka ugnies, ji gali užsidegti. Suodžiai kaupiasi greičiau, jeigu kūrenama netinkamu kuru, į krosnį metama viskas, kas papuola, naudojamos drėgnos, neišdžiūvusios malkos. Intensyviai degant suodžiams,  liepsnos temperatūra gali pasiekti maždaug 1000–1200 °C. Tokios aukštos temperatūros gali neatlaikyti kamino konstrukcijos ir įdėklai, kaminas gali įtrūki ir ugnis išplisti akimirksniu.

Būtina žinoti, kad namo perdangoje nuo vidinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 38 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 13 cm nedegantis intarpas. Dūmtraukiai privalo būti tvarkingi, iš išorės išbalinti, kad matytųsi visi įtrūkimai, krosnys ir dūmtraukiai negali būti apklijuojami tapetais. Kūrenant krosnį negalima laikyti atidarytų pakuros durelių, laikyti malkų ar kitų degių medžiagų arčiau kaip 1 metro atstumu nuo krosnies pakuros.

Dar vienas efektyvus apsisaugojimo nuo galimo gaisro būdas – įsirengti dūmų jutiklius. Daug materialinės ir moralinės žalos pridaro per vėlai pastebėtas gaisras. Šie jutikliai greitai ir patikimai užfiksuoja vos kilusį gaisrą. Jutiklyje esanti sirena informuoja jus ir kaimynus apie iškilusią grėsmę, tad galima suspėti lokalizuoti įsiplieskiančią ugnį, kol ji dar nepasiglemžė jūsų turto ar net gyvybės.

Taip pat nepalikite elektros prietaisų be priežiūros, nepamirškite ir padidintų elektros instaliacijos apkrovų šaltuoju periodu.

Kilus gaisrui uždarykite visas krosnies, židinio ar katilo oro padavimo dureles, patalpos, kurioje yra įrenginys langus ir duris. Apie kilusį gaisrą informuokite bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Primename, kad piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.

Parengta pagal Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos informaciją