mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Petankės varžybomis sutiktas vasaros sezonas
Petankės varžybomis sutiktas vasaros sezonas

Šiltą ir saulėtą birželio 15-osios vakarą Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio sporto centru miesto gyventojus pakvietė išbandyti rankos taiklumą petankės varžybose. Prasidedant petankės žaidimo sezonui lauke jėgas pasitikrinti panoro 24 žaidėjai – 8 komandos ne tik iš Joniškio, bet ir iš Radviliškio. Komandas sudarė šeimos, draugai, įstaigų kolektyvų nariai.

Draugiškam petankės turnyrui teisėjavo Joniškio sporto centro treneriai Vidmantas Filatovas, Deivydas Vištaitis. Jiems talkino ir centro darbuotoja Ita Mendelienė. Pagrindinis varžybų teisėjas – Šiaulių petankės klubo narys Remigijus Bielskis, kuris joniškiečiams organizuojant varžybas talkina jau nuo 2011 metų.

Po ilgai trukusių varžybų išaiškinti ir nugalėtojai. Jais tapo joniškiečių svečiai – komanda „Radviliškio velniai“. Vyrams, jau ne vienerius metus žaidžiantiems petankę Radviliškyje ir Šiauliuose, atiteko pagrindinis prizas – sušinės „Nori SUSHI“ įsteigta dovana (25 eurų dovanų kuponas sušiams). Nugalėtojai gautu prizu nusprendė nepasinaudoti ir jį padovanojo Joniškio rajono švietimo centro Dvasinio tobulėjimo fakulteto komandai „Senoliai“, kurie varžybų metu užėmė 7 vietą. Antrą vietą užėmė vienoje komandoje žaidę Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Žilinskienė su vyru Giedriumi ir Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė.

Kadangi rajono savivaldybės administracija buvo viena iš varžybų organizatorių, skyriaus vedėja A. Žilinskienė prizą - „Zapo baro“ dovanų kuponą įteikė 4 vietos laimėtojams – Renatos Vorobjovienės, jos sūnaus Vilo ir jo draugės Gintarės komandai. Trečioji vieta atiteko Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro komandai „Taiklioji ranka“. Jie taip pat apdovanoti „Zapo baro“ dovanų kuponu. Penktoji vieta atiteko antrai Dienos užimtumo centro komandai „Greiti ir įsiutę“. Šeštoji vieta – joniškietės Žydrūnės Jarošiūnaitės šeimai, o aštuntoje vietoje liko Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos komanda. Visų komandų nariai apdovanoti medaliais.

Jauniausias petankės varžybų dalyvis – devynmetis Astijus Gipas, komandoje žaidęs su broliu ir tėčiu. Jis sulaukė atskirų žaidėjų ir organizatorių plojimų.

Organizatoriai priminė taisykles: petankė – žaidimas, kai reikia 650-800 g sveriantį kamuoliuką numesti kuo arčiau spalvoto mažo kamuoliuko. Priešininkai sėkmingai numestą kamuoliuką gali numušti, užuot savąjį nuridenę dar arčiau. Žaidėjai meta kamuoliuką stovėdami rate. Metimo metu negalima pakelti kojos nuo žemės. Teisėjai pastebėjo, kad vieni žaidėjai specializavosi būti „išmušėjais“, kiti – tobulai numesti kamuoliuką arčiausiai spalvoto kamuoliuko.

Pirmieji Joniškyje petankės varžybas surengė organizacijos „Bočiai“ nariai. Vėliau, sekdama jų pavyzdžiu, pradėjo miestelėnus kviesti išbandyti rankos taiklumą ir Joniškio rajono savivaldybės administracija.

Draugiško petankės turnyro organizatoriai siekia, kad miestelėnai vasaros sezono metu kuo daugiau laiko praleistų aktyviai gryname ore ir rugpjūčio mėnesį planuoja organizuoti rajonines mėgėjų petankės varžybas.

Joniškio rajono savivaldybės administracija