mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Kviečiame palaikyti platformos „Lietuvos galia“ iniciatyvas
Kviečiame palaikyti platformos „Lietuvos galia“ iniciatyvas

Šių metų spalį pradėjo veikti platforma „Lietuvos galia“, kuri yra skirta pilietinėms visos šalies iniciatyvoms.

„Lietuvos galia“ – tai Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, kuri skatina pilietiškumą, bendruomeniškumą ir savanorystę. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija kviečia savivaldybės gyventojus apsilankyti svetainėje www.lietuvosgalia.lt

Gerovės valstybę galime sukurti tik kartu, todėl Prezidentas kviečia visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į šį kūrybos procesą. Drauge galime žymiai daugiau!

Interneto svetainėje kiekvienas Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą labiausiai patikusioms iniciatyvoms. Iniciatyvai „Lietuvos galia“ pristatytos ir dvi Joniškio savivaldybės iniciatyvos: projektas „MU2“ ir jaunimo lauko erdvė.

Projektas „MU2“, tai jaunų žmonių, savanorių pagalba medicinos personalui ir Joniškio ligoninės palaikomojo gydymo skyriuje besigydantiems senoliams, kurie neturi galimybės pasimatyti su artimaisiais. Planuojama, kad savanoriai padės senoliams vaizdo skambučių pagalba pasimatyti, pasikalbėti su šeima. Dėl pandeminės situacijos šalyje ir rajone projektas laikinai sustabdytas, bet bus atnaujintas kai tik situacija leis. Balsuoti už projektą „MU2“ galite čia.

2020 m. rugpjūtį buvo atidaryta atvira lauko erdvė pievoje prie Joniškio rajono savivaldybės pastato. Erdvei sukurti nupirkti dešimt sėdmaišių, licencija visoms radijo stotims, įrengtas garsiakalbis, erdvėje veikia laisvasis internetas. Erdvė patraukli, jaunimas čia renkasi po pamokų.

Dažnai Joniškio rajono savivaldybės vadovai naudojasi neformalia erdve ir būtent čia kviečiasi jaunuolius susitikimams: šimtukus gavusių rajono abiturientų pasveikinti, jaunimo politikos klausimams aptarti, pasiūlymams pateikti. Palaikyti jaunimo lauko erdvės iniciatyvą galite čia.

Gerovės Lietuvos kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. Pilietinė galia  suburia ir sutelkia, išjudina reikalingiausias permainas ir pasiekia toliausius šalies kampelius.  Lietuvos galia – tai visi jos žmonės. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti yra jos pilietinė visuomenė.

Kviečiame palaikyti Joniškio rajono iniciatyvas ir balsuoti.

Joniškio rajono savivaldybės administracija