mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Kviečiame gyventojus pasirūpinti privalomu gyvūnų augintinių ženklinimu
Kviečiame gyventojus pasirūpinti privalomu gyvūnų augintinių ženklinimu

Joniškio rajono savivaldybės administracija, siekdama skatinti gyvūnų savininkus paženklinti (šunis, kates, šeškus) mikroschemomis, organizuos veterinarijos gydytojo paslaugų prieinamumą kaimiškose vietovėse, todėl gyventojai, norintys paženklinti savo augintinius, turi kreiptis į savo gyvenamosios vietovės seniūniją ir telefonu užregistruoti planuojamų ženklinti gyvūnų skaičių.

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo šių metų gegužės 1 d. įsigalioja privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR). Įstatymu numatyta, kad iki šių metų gegužės 1 d. atvestus gyvūnus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienerius metus – iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui, o nuo įstatymo įsigaliojimo datos (2021 m. gegužės 1 d.) atvestus gyvūnus augintinius – per 4 mėnesius nuo gimimo, bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Visuotinis augintinių ženklinimas šiuo metu taikomas daugumoje Europos Sąjungos valstybių.

Dėl išsamesnės informacijos dėl gyvūnų ženklinimo galima kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės administracijos infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrį tel. (8 426) 51 197.

Joniškio rajono savivaldybės administracija