mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

„Kuriame Lietuvą 2021!“ projektas įgauna pagreitį
„Kuriame Lietuvą 2021!“ projektas įgauna pagreitį

Rugsėjį Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus biuro kartu su Joniškio rajono savivaldybe oficialiai pristatytas pilietinių iniciatyvų projektas „Kuriame Lietuvą 2021!“ įgauna pagreitį.

Švietimo įstaigų moksleiviai raginami nesustoti ir toliau namuose surinktą panaudotą aliejų atnešti į mokyklą bei supilti į tam skirtą talpą.

2022 m. sausį bus išrinkta daugiausiai aliejaus surinkusi klasė, kuri bus apdovanota specialiais rėmėjų prizais. Moksleivių atneštas panaudotas aliejus bus transportuojamas perdirbimui bei pakartotiniam panaudojimui – biodegalų gamybai.

 „Dalyvaudami projekte su moksleiviais reguliariai diskutuojame apie žmogaus daromą žalą gamtai, prisimename kaip teisingai rūšiuoti atliekas. Informacija apie panaudoto aliejaus perdirbimą, jo kelią daugeliui moksleivių buvo dar negirdėta. Su dideliu užsidegimu į šį projektą įtraukėme ir tėvelius, senelius, kaimynus. Talpos pamažu pilnėja. Tikimės, kad mažais darbais ir mes prisidėsime prie švarios ir žalios Lietuvos kūrimo“, – kalbėjo Joniškio rajono švietimo įstaigų pedagogai.

Vykdant projektą siekiama prisidėti prie švarios ir žalios Lietuvos kūrimo, atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo ir naudoto aliejaus žalos gamtai ir aplinkai mažinimo bei skatinti jaunimo ir vietos bendruomenės tvarią gyvenseną.

Per šių metų spalio ir lapkričio mėnesius Joniškio rajono ugdymo įstaigų auklėtiniai jau surinko 1299 litrus panaudoto aliejaus.

Projekto filmukas

Joniškio rajono savivaldybės administracija