mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Joniškio vaikų darželis „Vyturėlis“ – Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nacionalinio etapo nugalėtojas
Joniškio vaikų darželis „Vyturėlis“ –  Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nacionalinio etapo...

Nacionalinė vertinimo komisija apibendrino 2022 metų Mokyklų edukacinių erdvių konkurso rezultatus ir išrinko nugalėtojus – geriausiai savo edukacines erdves kuriančias ir naudojančias mokyklas. Konkursą inicijavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko ir edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Joniškio rajono savivaldybės administracija, įvertinusi paraiškas pateikusių rajono ugdymo įstaigų edukacines erdves, nacionaliniam konkurso etapui pateikė dvi įstaigas: Joniškio vaikų darželį „Vyturėlis“ ir Joniškio žemės ūkio mokyklą. Šią savaitę paskelbti Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai, tarp kurių ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje yra ir Joniškio vaikų darželis „Vyturėlis“.

Mokyklų nugalėtojų atstovai 2022 m. rugpjūčio 8–12 d. kviečiami dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Edukacinių erdvių kūrimo patirtys Lenkijos, Vokietijos ir Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, saugomose teritorijose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose“.

Savivaldybių etape nugalėjusios mokyklos bus pakviestos į tarptautinę konferenciją „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“ Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode spalio mėnesį, vėliau bus kviečiamos į edukacinių erdvių temai skirtus seminarus, kitus renginius.

Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ nuotraukos

Joniškio rajono savivaldybės administracija