mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Išlikime sąmoningi ir saugokime vieni kitų sveikatą!
Išlikime sąmoningi ir saugokime vieni kitų sveikatą!

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 9490 nauji koronaviruso atvejai. Tai didžiausias iki šiol registruotas paros naujų atvejų skaičius Lietuvoje. Joniškio rajono savivaldybėje COVID-19 viruso plitimo situacija taip pat ženkliai prastėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiuo metu rajone serga 293 asmenys.

Primename, kad vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Atvirose erdvės, kai neišlaikomas 2 m atstumas rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojų prašoma išlaikyti saugų 2 m atstumą nuo kitų asmenų, nepamiršti rankų higienos, čiaudėjimo ir kosėjimo taisyklių. Prekybos vietose lankykitės tik esant būtinybei ir turint konkretų pirkinių sąrašą,  o už prekes atsiskaitykite banko kortele. Esant galimybei gyventojų prašoma pasilikti namuose, vengti nebūtinų kelionių, klausimus spręsti nuotoliniu būdu. Gyventojai raginami pajutę bent minimalius peršalimo, karščiavimo simptomus izoliuotis, registruotis pasitikrinimui dėl COVID-19 Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt ir atlikti testą.

Primename, kad skiepytis nuo COVID-19 gali visi gyventojai nuo 5 metų amžiaus. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.  O persirgę gyventojai, nepriklausomai nuo to, kada sirgo (prieš, po arba tarp skiepų), taip pat gali pasiskiepyti sustiprinančiąja doze.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl pirmosios ir sustiprinančiosios dozės prašome kreiptis į savo gydymo įstaigos registratūrą arba į šeimos gydytojus.

Siekiant valdyti situaciją būtina imtis visų saugumo priemonių, todėl kviečiame susitelkti ir labai atsakingai vertinti situaciją. Išlikime sąmoningi ir saugokime vieni kitų sveikatą!

Joniškio rajono savivaldybės administracija