mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos rekomenduojama atšaukti renginius
Dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos rekomenduojama atšaukti renginius

Joniškio rajono savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, sparčiai augant COVID-19 liga užsikrėtusiųjų skaičiui, savivaldybės vadovai rekomenduoja atšaukti arba vėlesniam laikui atidėti savivaldybės teritorijoje suplanuotus renginius uždarose erdvėse. Šiuo metu ypatingai svarbu laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ekstremalios situacijos metu.

Primename, kad vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Atvirose erdvės, kai neišlaikomas 2 m atstumas rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojų prašoma išlaikyti saugų 2 m atstumą nuo kitų asmenų, nepamiršti rankų higienos, čiaudėjimo ir kosėjimo taisyklių. Prekybos vietose lankykitės tik esant būtinybei ir turint konkretų pirkinių sąrašą,  o už prekes atsiskaitykite banko kortele. Esant galimybei gyventojų prašoma pasilikti namuose, vengti nebūtinų kelionių, klausimus spręsti nuotoliniu būdu. Gyventojai raginami pajutę bent minimalius peršalimo, karščiavimo simptomus izoliuotis ir atlikti testą.

Primename, kad skiepytis nuo COVID-19 gali visi gyventojai nuo 5 metų amžiaus. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.  O persirgę gyventojai, nepriklausomai nuo to, kada sirgo (prieš, po arba tarp skiepų), taip pat gali pasiskiepyti sustiprinančiąja doze.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl pirmosios ir sustiprinančiosios dozės prašome kreiptis į savo gydymo įstaigos registratūrą arba į šeimos gydytojus.

Siekiant valdyti situaciją būtina imtis visų saugumo priemonių, todėl gyventojai kviečiami susitelkti ir labai atsakingai vertinti situaciją. Dėkojame visiems atsakingiems Joniškio krašto gyventojams.

Joniškio rajono savivaldybės administracija