Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. balandžio 20 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Švietimo aktualijos aptartos vadovų pasitarime

Savivaldybės vadovai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai bei švietimo įstaigų direktoriai tradicija tapusiame penktadieniniame pasitarime pristatė ugdymo proceso organizavimo klausimus, daug dėmesio skyrė diskusijai pedagoginių darbuotojų skiepijimo tema, apžvelgė ministerijų parengtas rekomendacijas dėl nemokamo mokinių maitinimo organizavimo karantino metu, moksleivių fizinio aktyvumo skatinimo ugdantis nuotoliniu būdu. 

Pasitarime dalyvavusi Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė pristatė numatytą ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogų bei specialiųjų mokyklų ir specialiųjų klasių pedagogų skiepijimo tvarką. Ji teigė, kad šiuo metu yra rengiami tokių darbuotojų sąrašai dėl skiepijimo, sudaroma prioritetinio skiepijimo eilė.

Direktorė L. Martinaitienė akcentavo, kad prieš skiepijimąsi minėtos pedagogų grupės nariai turėtų atlikti greitąjį serologinį testą, kuris parodo antikūnių kiekį. Šį testą galima atlikti pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais mobiliajame punkte. L. Martinaitienė atkreipė dėmesį, kad sąrašai turi būti sudaryti labai atsakingai, į juos įtraukiami tik tiesioginį ilgalaikį kontaktą turintys ugdymo įstaigų darbuotojai. Į prioritetinę grupę nepatenkantys trumpą kontaktą su ugdytiniais turintys įstaigų darbuotojai gali kas savaitę atlikti greituosius PGR testus ir taip apsaugoti bendruomenę nuo infekcijos plitimo. 

Direktoriai diskutavo dėl galimų tolimesnių veiksmų, kurių tektų imtis mokytojams atsisakius skiepytis. Savivaldybės meras Vitalijus Gailius atkreipė dėmesį, kad pedagogai dirba su vaikais, todėl būtina įvertinti rizikas ir daryti viską, kad jos būtų pašalintos. Meras teigė, jog ugdymo įstaigų direktoriams būtina kalbėtis su savo darbuotojais, numatyti galimus žingsnius, kaip užtikrinti saugų darbą įstaigose. 

Ugdymo įstaigų direktoriai taip pat pasidalijo patirtimi, kaip pirmąją savaitę sekėsi užtikrinti nuotolinį ugdymą mokykloje tiems vaikams, kuriems reikalinga pagalba. Savaitės pradžioje į mokyklas atėjo 27 moksleiviai, o savaitės pabaigoje jų sumažėjo perpus. Direktoriai teigė, kad mokyklose vaikams užtikrintos  saugios darbo sąlygos bei maitinimas. Į mokyklas mokytis nuotoliniu būdu atvyko tik tie mokiniai, kuriems mokyklos Vaiko gerovės komisijos sprendimu reikalinga neatidėliotina pagalba. 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Žilinskienė pristatė šią savaitę gautas rekomendacijas dėl mokinių nemokamo maitinimo ekstremalios situacijos metu bei rekomendacijas dėl fizinio aktyvumo. Mokyklos paragintos susipažinti su pastarosiomis ir jas taikyti, nes nuotolinis ugdymas labai apribojo mokinių judėjimą, o tai neigiamai veikia sveikatą.

Vedėja A. Žilinskienė pasidžiaugė, kad rajono ugdymo įstaigose nuo pat karantino pradžios mokinių nemokamas maitinimas organizuojamas taip, kaip nurodyta rekomendacijose. Vedėja taip pat atkreipė vadovų dėmesį į gaunamus kvietimus mokiniams dalyvauti įvairiuose konkursuose ir paragino ne tik pasidomėti šiais kvietimais, bet ir skatinti mokinius dalyvauti. 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook