Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. vasario 26 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Priemonės gamtamoksliam ugdymui keliauja į mokyklas

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) gegužės 14 d. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas. Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gaus 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti.

Mokyklų, vykdančių pradinio ugdymo programas, edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, jau įgavęs „Gamtamokslinės spintos“ pavadinimą, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

Siekiant, kad visos „Gamtamokslinės spintos“ priemonės kuo greičiau ir lengviau būtų naudojamos, rengiami pamokų veiklų 27 aprašai. Šie aprašai – tai išsamūs patarimai mokytojui, nusakantys gamtamokslių tyrimų žingsnius ir procedūras, padedantys pasirinkti priemones ir saugiai jomis naudotis, gauti rezultatus, leidžiančius daryti pagrįstas išvadas. Aprašai bus paskelbti projekto duomenų perdavimo svetainėje „Vedlys“.

Aprašus parengė dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė ir mokytoja ekspertė Jurgita Blažienė. Autorės tikisi, kad parengti veiklų aprašai ir „Gamtamokslinės spintos“ turinys taps neatsiejama gamtamokslio ugdymo pradinėje mokykloje dalimi ir skatins vaikus nuo pirmų dienų mokykloje domėtis gamtos mokslais. Jos siūlo „Gamtamokslinės spintos“ priemonėms mokyklose rasti patalpą, kuri būtų prieinama visiems pradinių klasių mokytojams. Šioje patalpoje mokytojai ne tik rastų priemones, bet ir galėtų pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.

Parengta pagal „Švietimo naujienų“ informaciją

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook