Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. balandžio 20 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Kviečiame pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba

Pirminė teisinė pagalba – teikiama teisinė informacija, teisinės konsultacijos, valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, rengimas. Pirminė teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčų išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, tačiau neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.

Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, pareiškėjas pareiškia pageidavimą ginčą spręsti mediacijos būdu, pirminę teisinę pagalbą teikiantis specialistas pareiškėjui padeda surašyti ar surašo prašymą dėl mediacijos vykdymo. Nuo 2020 m. sausio 1 d. sprendžiant šeimos ginčus, nagrinėjamus ginčo teisena, taikoma privalomoji mediacija.

Svarbu tai, kad mediacija galima tik dėl tokio ginčo, dėl kurio pagal įstatymus leidžiama ginčo šalims sudaryti taikos sutartį, todėl, jei, pavyzdžiui, kyla ginčas dėl tėvų valdžios apribojimo, toks ginčas iš karto sprendžiamas tik teisme, kadangi tokiuose ginčuose taikos sutartis negalima, taigi privalomoji mediacija tokiais atvejais taip pat netaikoma (daugiau informacijos apie mediaciją galite rasti www.teisis.lt).

Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda surašyti ar surašo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.

Nuo 2020 m. liepos 15 d. pasikeitus Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymui, pirminę teisinę pagalbą teikiantys specialistai asmenims, negalintiems asmeniškai pasirūpinti savo teisių gynimu ir kuriems tokia valstybės pagalba yra būtina, įvertinę konkrečią situaciją, rengia arba padeda parengti nesudėtingus savo esme ir pobūdžiu procesinius dokumentus. Kai kurias paslaugas, kurias iki šiol teikdavo valstybės skirti advokatai, žmonės galės gauti apsilankę Joniškio rajono savivaldybės administracijoje pas pirminę teisinę pagalbą teikiantį specialistą.

Nuo šiol pirminę teisinę pagalbą teikiantis specialistas surašo arba padeda surašyti prašymą nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, taip pat pareiškimą išduoti teismo įsakymą, prašymus išduoti teismo leidimus parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą, priimti palikimą. Atkreiptinas dėmesys, kad minėti procesiniai dokumentai yra rengiami tik asmenims, kurie negali asmeniškai pasirūpinti savo teisių gynimu ir kuriems tokia valstybės pagalba yra būtina.

Dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremalios situacijos ir sparčiai augančio Koronaviruso liga (COVID-19) sergančių asmenų skaičiaus į Joniškio rajono savivaldybės administraciją dėl išsamesnės informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą raginame kreiptis į Teisės ir metrikacijos skyriaus vyriausiąją specialistę Gabrielę Jakienę  tel. (8 426) 691 63, el.p. gabriele.jakiene@joniskis.lt.

Teisės ir metrikacijos skyriaus informacija

 

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook