Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Būsto pritaikymas neįgaliesiems ir šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia 2020 m.

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Neįgaliųjų reikalų departamentas) Joniškio rajono savivaldybei (toliau – Savivaldybė) 2020 metais pritaikyti būstą ir gyvenamąją aplinką neįgaliesiems skyrė 34,3 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto. Savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 27,0 tūkst. eurų. Bendra suma būsto pritaikymo darbams – 61,3 tūkst. eurų.

Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija šių metų pirmame posėdyje aptarė būsto pritaikymo neįgaliesiems klausimus, patvirtino pareiškėjų eiles būstui pritaikyti ir, atsižvelgdama į einamiesiems metams skirtas valstybės biudžeto lėšas, sudarė siūlomų pritaikyti būstų sąrašą.

2020 metais Savivaldybėje sudarytos dvi būsto pritaikymo eilės ir jose įrašytas 21 neįgalusis.

Šiais metais neįgaliesiems planuojama pritaikyti 10 būstų ir įrengti 3 keltuvus.  

Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, būstui pritaikyti ir techninės pagalbos priemonėms įsigyti  Neįgaliųjų reikalų departamentas savivaldybei skyrė 4,8 tūkst. eurų.

Savivaldybės administracijoje buvo gauti 4 pareiškėjų prašymai dėl būsto pritaikymo ir techninės pagalbos priemonių įsigijimo vaikams su sunkia negalia.

Būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymas neįgaliesiems vykdomas vadovaujantis Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. A1-103 „Dėl Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašo patvirtinimo“, o vaikams su sunkia negalia – vadovaujantis Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook