Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Moterų ir vyrų lygybė

Teisės aktai

Savivaldybės teisės aktai

Aktualijos

Lyčių lygybės liniuotės tyrimo rezultatai

2018 metais Joniškio rajono savivaldybės administracijoje atliktas Lyčių lygybės liniuotės tyrimas.  Lyčių lygybės liniuotė – tai įrankis, kurio pagalba viešojo ir privataus sektoriaus organizacijos gali įvertinti lyčių lygybės padėtį savo darbovietėje. Liniuotė taip pat suteikia galimybę palyginti lyčių lygybės situaciją skirtingose įstaigose.

Ją galima naudoti ir kaip periodiškai taikomą pokyčių stebėjimo įrankį. Lyčių lygybės liniuotę rekomenduojama naudoti įstaigose, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų. Padėtis vertinama 6 srityse: įsidarbinimas ir paaukštinimas, darbo sąlygos, organizacijos kultūra, atlyginimas ir vertinimas, karjeros pertrūkiai ir grįžimas į darbą, organizacijos vertybės.

Seksualinis priekabiavimas ir diskriminacija

Joniškio rajono savivaldybėje netoleruojama jokia seksualinio priekabiavimo ar prievartos forma.

Koks elgesys laikomas seksualiniu priekabiavimu?

Lietuvos Respublikos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas apibrėžia: „Seksualinis priekabiavimas – nepageidaujamas užgaulus žodžiu, raštu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su asmeniu, kai tokį elgesį lemia tikslas ar jo poveikis pakenkti asmens orumui, ypač sukuriant bauginančią, priešišką, žeminančią ar įžeidžiančią aplinką“.

Jam būdinga:

  • galios disproporcija tarp priekabiautojo ir asmens, prie kurio priekabiaujama (pvz., dėstytojas – studentas, vadovas – pavaldinys ir pan.);
  • orumą žeminantis, nepageidaujamas ir užgaulus elgesys;
  • įvairūs nepageidaujami veiksmai, pasireiškiantys skirtingomis seksualinio priekabiavimo formomis: fizine (lietimas, apkabinimas, bučiavimas), žodine (seksualinio pobūdžio pastabos, juokeliai, įžeidžiantys klausimai apie asmeninį gyvenimą) ir nežodine (seksualinio turinio nuotraukų, vaizdo įrašų rodymas, gašlus spoksojimas, gestai), virtualia (siunčiant privačias ar viešas seksualinio turinio žinutes).

Ką daryti susidūrus su seksualiniu priekabiavimu

Susidūrus su seksualiniu priekabiavimu, visų pirma būtina pasakyti, kad toks elgesys jums yra nepriimtinas ir nepageidaujamas. Jeigu jums lengviau išreikšti mintis raštu, parašykite el. laišką ar žinutę. Apie nepageidaujamą elgesį Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) administracijoje informuokite Kanceliarijos skyriaus vedėją Rasą Lapukienę elektroniniu paštu rasa.lapukiene@joniskis.lt. Nagrinėjant pranešimus užtikrinamas asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumas.

Dėl seksualinio priekabiavimo galima kreiptis ir į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, kuri užtikrins jūsų anonimiškumą. Kartu su skundu pateikite visą turimą informaciją, kuri padėtų atliekant  tyrimą (pvz., garso įrašus, susirašinėjimą, asmenų liudijimus ir pan.) Jei įtariate, kad susidūrėte su tokiu elgesiu, bet nesate tikri – galite pasikonsultuoti su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkais el. paštu lygybe@lygybe.lt, telefonu 8 706 63899 ar atvykus į tarnybą. Atsižvelgiant į patirto seksualinio priekabiavimo intymumą, galima išreikšti pageidavimą bendrauti su konkrečios lyties darbuotoju.

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2019-10-24 09:21:45