Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
KOPLYČIOS

Kurmaičių kaimo Šv. Mato apaštalo kapinių koplyčia
Manoma, kad Kurmaičių kaimo kapinių koplyčia buvo pastatyta 1799 m. Pastato planinė struktūra ir architektūrinė išraiška būdinga lietuvių liaudies architektūrai. Koplyčia originali tuo, kad jos stogas yra keturšlaitis, lyg didelės pirkios. Ant kraigo centro uždėtas aštuoniasienis bokštelis su kūginiu stogeliu ir kryžiumi. Koplyčia yra stačiakampio plano su trisiene apside ir prie jos prišlieta zakristija. Interjere išlikęs saikingo dekoro medinis altorius, baliustrada, sakykla, pagrindinės įėjimo durys su kalvio darbo apkaustais, kryžiai. 2004 m. restauruotas unikalus koplyčios altorius.
Ivoškių kaimo Šv. Jono Nepamuko kapinių koplyčia
Ivoškių kaimo Šv. Jono Nepamuko kapinių koplyčia pastatyta apie XVIII a. Ivoškių kaimo kapinaitėse, kuriose išlikę daug vertingų paminklų. Ivoškių koplytėlėje iki šių dienų išliko vertingų religinio meno kūrinių ir kulto reikmenų: XVIII a. geležinis ornamentuotas kryžius, dievadirbio Lengvenio XIX a. daryta medinė Jėzaus Nukryžiuotojo skulptūra.
Kalnelio kaimo Šv. Jono Krikštytojo kapinių koplyčia
Kalnelio kaimo Šv. Jono Krikštytojo kapinių koplyčia, pasak padavimų, gali būti pastatyta buvusioje senovės lietuvių tikybos šventoje vietoje - romuvoje. Koplyčia, esanti rytinėje Kalnelio kaimo dalyje, yra XIX a. pradžios liaudies architektūros statinys. 1939 m. koplyčia buvo suremontuota, pakeista dalis fasado konstrukcijų, pristatytas bokštelis, tačiau ši koplyčia yra išlaikiusi ir daug autentiškų elementų. Kapinėse yra įdomių metalinių kryžių, mažai besikartojančiais elementais, ir lietinis 1849 m. kryžius. Kaltinės kapaviečių tvorelės rodo aukštą kalvių meninį lygį.
Mergiūnų kaimo kapinių koplyčia
Mergiūnų Šv. Izidoriaus koplyčia buvo pradėta statyti 1930 m. mūsų kraštiečio Ignaco Jurevičiaus iniciatyva ir pastangomis. Pastatęs koplyčią, Jurevičius ją padovanojo Joniškio parapijos bažnyčiai su sąlyga, kad kasmet čia bus laikomi Šv. Izidoriaus atlaidai. Po II pasaulinio karo Mergiūnų koplyčia buvo pradėta niokoti. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, koplyčią buvo nutarta atnaujinti. 1995 m. koplyčia buvo galutinai restauruota ir prikelta naujam gyvenimui.
Balkaičių koplyčia
Balkaičių koplyčia stovi kaimo kapinėse. Medinė, pastatymo metai nežinomi. Iš pažiūros nepuošni. Joje yra trys XIX a. gražaus darbo medinės Jėzaus Nukryžiuotojo skulptūros.
Jakiškių kaimo Šv. Ignaco kapinių koplyčia
Jakiškių kaimo Šv. Ignaco kapinių koplyčia statyta vietos kaimo gyventojų. Pastatymo laikas nėra žinomas. Ši koplyčia yra viena iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių medinių koplyčių, atspindinčių kaimo architektūros bruožus. Vertingiausia šio medinio sakralinės architektūros paminklo dalis – aukštas valminis stogas su kraigo viduryje esančiu bokšteliu, arkinės dvivėrės durys, puikūs langai šoninėse sienose.
Raktuvės kapinių koplyčia
Ant Žagarės piliakalnio esanti Raktuvės koplyčia pastatyta 1796 m. Tai medinės liaudies architektūros statinys. XIX a. viduryje piliakalnio aikštelėje buvo atidarytos katalikų kapinės. Pylimo kampe – nedidelė stulpinės konstrukcijos varpinė. Dabar koplyčioje įrengta kryždirbystės darbų ir fotografijų ekspozicija „Sakralinės kalvystės paminklai Žagarėje“.
Milvydžių kaimo kapinių koplyčia
Neogotikinė koplyčia buvo pastatyta XIX a. Akį patraukia įspūdingas raudonų plytų pastatas, apsuptas vaizdingų kapinių ir akmens mūro tvora su arkiniais raudonų plytų vartais. Koplyčioje išlikusios šešios klasikinio stiliaus 1817 m. žvakidės.
Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2014-11-27 14:35:30