Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gegužės 14 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Informacija apie maudymosi vietų vandens kokybės tyrimus

Vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (toliau – HN 92:2018), Joniškio rajono savivaldybė yra atsakinga už maudyklų vandens kokybės stebėsenos vykdymą. Vandens kokybės tyrimus privalo atlikti akredituota laboratorija. Oficialus maudymosi sezonas prasideda nuo birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d.

Mūsų savivaldybės teritorijoje atliekami vandens kokybės tyrimai šiose maudymosi vietose: Joniškio Sidabros I tvenkinio, Joniškio Sidabros II tvenkinio, Mikšiūnų tvenkinio, Žvelgaičio tvekinio, Skakų tvenkinio, Gataučių tvenkinio, Bariūnų tvenkinio.

Mėginiai imami maudymosi vietose, kur sulaukiama ar tikimasi sulaukti daugiausia besimaudančiųjų arba kur pagal maudyklos vandens charakteristiką galima didžiausia tarša.

Per visą maudymosi laikotarpį bus paimti ir ištirti 9 minėtų tvenkinių vandens mėginiai.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į HN 92:2018 reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Pateikti akredituotos laboratorijos mikrobiologinio tyrimo rezultatai parodė, kad visose maudymosi vietose tarša neviršija normų, todėl vanduo maudymuisi tinkamas.

Rekomenduojame gyventojams rūpintis savo sveikata ir maudytis tik tuose vandens telkiniuose, kurių vandens kokybė yra tiriama akredituotų laboratorijų.

Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook