Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Didelio gabarito atliekos turi būti tvarkomos tinkamai

Informuojame gyventojus, kad didelio gabarito atliekos turi būti pristatomos į Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelę, esančią Ramonų pl. 4, Bariūnų k., Saugėlaukio sen., Joniškio r.

Minėtas atliekas draudžiama palikti prie įrengtų pusiau požeminių atliekų aikštelių, viešosiose vietose, pamiškėse. Primenama, kad visos atliekos, kurių negalima mesti į bendrojo naudojimo konteinerius, turi būti vežamos į Bariūnų atliekų aikštelę. Ne vietoje paliktos atliekos yra laikomos tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimu. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas už tokius pažeidimus numato baudą iki 600 eurų.

Bariūnų didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelėje iš gyventojų nemokamai priimamos šios atliekos:

  • Naudotos lengvųjų automobilių padangos – ne daugiau kaip 4  padangos per metus iš vieno gyventojo;
  • Buitinio remonto ir smulkių statybų bei griovimo atliekos (betonas, plytos, čerpės, stiklo paketai lakštinis ir armuotas stiklas, veidrodžiai, laminatas, gipso kartonas, stiklo ir akmens vata, linoleumas, spaliai, perlitas) – 640 kg. perlito, spalių iki 0,5 m3 iš vieno gyventojo per metus;
  • Medienos atliekos – iki 330 kg per metus iš vieno gyventojo;
  • Tekstilės atliekos (drabužiai) – atliekų kiekis neribojamas;
  • Antrinės žaliavos (perdirbti tinkamas popierius, stiklas, plastikas, metalas) – atliekų kiekis neribojamas;
  • Elektros ir elektroninė įranga (šaldytuvai, televizoriai, kompiuteriai, skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, spausdintuvai, žaislai su elektroniniais įtaisais ir pan.) – kiekis neribojamas.
  • Statybinės medžiagos, turinčios asbesto (asbestinis šiferis) – iš vieno gyventojo priimama 15 lapų;

Kitos pavojingos atliekos (trąšos, pakuotės nuo dažų, ploviklių, cheminių medžiagų, metalinės pakuotės su pavojingomis medžiagomis, absorbentai, tirpikliai, dažai, rašalai, klijai, baterijos - 15 kg, birios, skystos pavojingos atliekos pristatomos ne didesnėje nei 10 l taroje iš vieno gyventojo.

Siekiant skatinti gyventojus neišmeti dar tinkamų baldų, nepalikti jų prie daugiabučių namų pusiau požeminių aikštelių, kviečiame nuo birželio 9 d. juos pristatyti į Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelę, kurioje duris atvers daiktų dalinimosi tinklas „Daiktų kiemas“.

Gyventojai turės galimybę nemokamai ne tik atvežti, bet ir pasiimti naudotą, tačiau reikalingą daiktą. Į daiktų dalinimosi punktus iš gyventojų ar įmonių bus priimami daiktai, kurie dar gali būti tinkami naudoti – neskleidžiantys blogo kvapo, neužteršti, tvarkingi, nesuplyšę, nesugadinti nepataisomai, išskyrus atvejus, kai daikto defektas yra lengvai sutvarkomas.

Į daiktų dalinimosi punktus nepriimami drabužiai ir avalynė. Taip pat, siekiant užtikrinti vienodas galimybes visiems, bus limituojamas išduodamų daiktų kiekis vienam asmeniui vieno apsilankymo metu iki 5 vnt.

„Daiktų kiemas“ bus atviras kiekvienam iš mūsų, tad kviečiame visus tapti šio kiemo dalimi ir bendromis pastangomis ugdyti bendruomeniškumą, keisti požiūrį į atliekų tvarkymą, mažinti vartotojiškumą.

Bariūnų atliekų aikštelės darbo laikas: II–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–17.00 val. Pietų pertrauka 13.00–13.45 val. Nedirba pirmadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis. Tel. 8 676 41 222.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook