Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. kovo 1 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Apšvietimo inžinerinių tinklų atnaujinimas ir plėtra Joniškio rajono kaimo vietovėse

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos, Lietuvos valstybės biudžeto lėšos ir Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Bendra projekto vertė: 249 755,00 Eur.

Projekto įgyvendinimo pradžia: 2018 m. birželio mėn.

Numatoma projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2020 m. birželio mėn.

Projekto problema.

Joniškio rajono kaimo vietovėse teikiama gatvių apšvietimo paslauga yra nekokybiška, neefektyvi. Gatvių apšvietimui naudojami įvairių gamintojų šviestuvai su natrio lempomis, yra pasenę, nusidėvėję bei neefektyviai naudojantys elektros energiją.

Šviestuvai sumontuoti ant cinkuotų ir dažomų (seno modelio), įvairaus aukščio metalinių atramų su skirtingo ilgio gembėmis, o atstumai tarp atramų dažnai yra nevienodi.

Kai kuriose gyvenvietėse šviestuvų atramos nutolusios nuo gatvės, netinkamai parinktas jų montavimo kampas, šviestuvus ekranuoja medžiai, todėl tai pačiai gatvės apšvietimo kokybei gauti reikalinga padidinta lempų galia ir reikia vartoti daugiau elektros energijos.

Tokia situacija susiklostė dėl to, jog rajono apšvietimo sistema dėl nepakankamų Joniškio rajono savivaldybės finansinių išteklių buvo atnaujinama, modernizuojama epizodiškai ir nesistemingai bei neinvestuojant į tobulesnes apšvietimo valdymo sistemas.

Pagrindinė problema, kurią spręstų projektas – neefektyvi, naudojanti per didelius energijos išteklius, susidėvėjusi, lemianti dideles eksploatacijos sąnaudas bei aplinkos taršą ir nepakankamai išvystyta apšvietimo sistema Joniškio rajono kaimo vietovėse.

Siekiant išspręsti esamą problemą būtina:

 • pakeisti 24 vnt. esamų šviestuvų į LED šviestuvus ir atnaujinti 200 m apšvietimo linijos Linkaičių kaime;
 • įrengti 430 m naujos apšvietimo linijos Žagariškių kaime;
 • pakeisti 4 vnt. esamų šviestuvų į LED šviestuvus ir rekonstruoti 400 m esamos oro apšvietimo linijos Gaižaičių kaime;
 • atnaujinti 800 m apšvietimo linijos Gataučių kaime;
 • pakeisti 48 vnt. esamų šviestuvų į LED šviestuvus, įrengti 4 naujas atramas ir atnaujinti 200 m apšvietimo linijos Kepalių kaime;
 •  įrengti ir atnaujinti 1010 m apšvietimo linijos Kriukų miestelyje;
 • pakeisti 10 vnt. esamų šviestuvų į LED šviestuvus ir įrengti 160 m naujos apšvietimo linijos Jankūnų kaime;
 •  įrengti 360 m naujos apšvietimo linijos Tautginių kaime;
 • pakeisti 15 vnt. esamų šviestuvų į LED šviestuvus, rekonstruoti 170 m ir įrengti 260 m naujos apšvietimo linijos Bariūnų kaime.

Projektas naudingas ir būtinas, nes prisideda vietos gyventojų socialinio, ekonominio bei kultūrinio aktyvumo, skatina vietos gyventojus aktyviau bendrauti, įsitraukti į bendruomenės organizuojamas veiklas ir renginius, prisideda prie gyvenamosios aplinkos saugumo, patrauklumo, kokybės pagerėjimo.

Atnaujinus ir/ar įrengus apšvietimo infrastruktūrą žmonės su judėjimo negalia galės saugiau pasiekti jiems aktualius objektus, nes

 • pagerės matomumas tamsiu paros metu;
 • pagerės sąlygos jaunimo susibūrimams bei jų aktyviam laisvalaikiui,
 • išaugs saugumas gyvenamosiose vietovėse;
 • pagerės gyvenamosios aplinkos sąlygos vaikams,
 • bus pagerintos formalaus ir neformalaus ugdymo įstaigų pasiekiamumas.

Projektas generuos ekonominę naudą, nes bus pagerinta investicinė aplinka ir sukurtos prielaidos vietos verslumui plėtotis bei naujam verslui pritraukti. Taip pat bus patiriami sutaupymai, dėl mažesnių elektros energijos sąnaudų. Įgyvendinus projektą bus prisidedama prie aplinkosauginių problemų sprendimo: bus taupoma elektros energija, sumažės šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskiriamas į aplinką kiekis.

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2018-08-24 07:32:15