Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vakcina

APIE VAKCINACIJĄ NUO COVID-19  LIGOS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, bet ir sukuriama saugi aplinka visuomenei. COVID-19 vakcinos yra medicininiai preparatai, kurie padeda žmogaus organizmui sukurti imuninį atsaką prieš naująjį SARS-CoV-2 virusą ir tokiu būdu apsisaugoti nuo jo sukeliamos COVID-19 ligos. Jeigu paskiepytas asmuo vėliau užsikrečia šiuo virusu, jo imuninė sistema tą virusą atpažįsta. Tuomet ji yra pasirengusi su tuo virusu kovoti.

Kad vakcinas būtų galima naudoti, joms yra keliami griežti reikalavimai. Prieš patvirtinant bet kokią vakciną Europos Sąjungoje, jos kūrėjas turi atlikti griežtai reglamentuotus tyrimus, o po to – mokslinį vertinimą, kad būtų užtikrinta jos kokybė, sauga ir veiksmingumas.

Joniškio rajono savivaldybėje vakcinaciją vykdo:

 • Viešoji įstaiga Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centras, Pašvitinio g. 21, Joniškyje, tel. (8-426) 61206, 61238; (8-676) 91206;
 • Uždaroji akcinė bendrovė „Saulenė“, Livonijos g. 5 , Joniškis, tel. (8 426) 61228, Žagarėje: (8 426) 68985;
 • Individuali įmonė V. Neverauskienės šeimos klinika-vaistinė, Medžiotojų g. 4, Joniškis, tel. (8 426) 60004.

Šiuo metu skiepijami 80 metų ir vyresni asmenys, kitu etapu bus vakcinuoti ir 75-79 metų asmenys, vėliau – asmenys nuo 70 - 74 metų, po jų eilė ateis 65-69 metų gyventojams, paskiepijus visus norinčius vyresnius nei 65 metų gyventojus bus skiepijami jaunesni nei 65 metų gyventojai sergantys šiomis ligomis:

 • gaunantys imunosupresinį gydymą,
 • sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis,
 • sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis,
 • sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu,
 • sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis,
 • asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija,
 • asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40.

KAIP VYKSTA SKIEPIJIMAS?

Kadangi kol kas neveikia LR sveikatos apsaugos ministerijos rengiama centralizuota IPR sistema pacientų skiepijimo registravimuisi ir nėra galimybės asmeniui pačiam užsiregistruoti COVID-19 skiepui, Joniškio rajone numatyta tokia vakcinavimo tvarka:

Artimiausiu laiku individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu susisiekia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas surenka informaciją apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atsisakius skiepytis COVID-19 vakcina, asmens skiepijimas bus atidėtas neribotam laikui.

Šiuo metu skiepijama „Astra Zeneca“ ir „Pfizer Biontech“ vakcinomis. Pasirinkti vakcinos šiuo metu galimybės nėra – skiepijama ta vakcina, kurią asmens sveikatos priežiūros įstaiga tuo metu yra gavusi.

Jeigu asmens sveikatos būklė neleidžia atvykti skiepytis, asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai atvyksta į asmens namus.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Dėl informacijos apie skiepijimo tvarką ir sąlygas gyventojai gali kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo yra registruotas, aukščiau nurodytais asmens sveikatos priežiūros įstaigų telefono numeriais.

 • Atsakymus į kitus dažniausiai visuomenei kylančius klausimus galite rasti čia.
 • Patikimą informaciją apie Lietuvoje patvirtintas vakcinas galite rasti čia.
 • Informaciją apie vakcinų šalutinius poveikius rasite čia

Joniškio rajono savivaldybės administracija 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2021-04-08 16:02:38