Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aptarti krepšinio reikalai Joniškio rajone

Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus iniciatyva buvo surengtas krepšinio žaidimo situacijos rajone aptarimas. Pagrindinė diskusijos klausimas – kodėl Joniškio krepšinio komandoje „Delikatesas“, dalyvaujančioje Nacionalinės krepšinio lygos varžybose, nežaidžia nė vienas joniškietis.

Susitikimo metu prisiminti laikai, kuomet varžybose dalyvaudavo net 24 komandos, o pastaruoju metu žaidžia tik 4 komandos. Domėtasi, ar jaunimui tikrai pakanka motyvacijos sportuoti, žaisti krepšinį, kai šiuolaikinės technologijos neskatina jaunimo užsiimti fizine veikla. Informacijos gausa internete dalį jaunimo verčia pasukti lengviausiu keliu – pasirinkti ne sportinę, o daug lengvesnę veiklą – žaidimus kompiuteriu, telefonu.

Pasitarime užsiminta ir apie šeimas. Kelti klausimai ar tėvai nepakankamai motyvuoja vaikus užsiimti sportu, ar treneriai nepastebi būsimų krepšinio talentų. Joniškio Sporto centro vadovas Tomas Aleknavičius teigė, kad krepšinio varžybų tikrai netrūksta, moksleiviai aktyviai dalyvauja šalies įvairių amžiaus kategorijų rengiamose varžybose ir priminė, kad rajone artimiausias krepšinio turnyras moksleiviams ir suaugusiems vyks per Velykas.

Taip pat diskutuota apie trenerius ir jų darbą. Pažymėta, kad Joniškio Sporto centro treneris Deivydas Vištaitis yra išugdęs krepšininkų, kurie šiuo metu atstovauja kitiems klubams: Dominykas Ramonas žaidžia Beckley Prep IJN WV school (West Virginia, JAV), Valentinas Ulinas – Oveland High school (JAV), joniškietis šiuo metu yra grįžęs į Joniškį ir treniruojasi kartu su „Delikateso“ komanda, turi pasiūlymų grįžti į JAV ir žaisti koledžo komandoje, Saulius Povilaitis atstovauja Panevėžio SC/SG komandai, Gustas Keturakis žaidžia Vilniaus krepšinio komandoje.

Artimiausiu metu numatoma kalbėtis su sporto klubo „Siekis“ valdybos nariais ir siūlyti, kad vienas iš Sporto centro trenerių ruoštų jaunuosius krepšininkus joniškiečius rajono rinktinei „Delikatesas“.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook