Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. sausio 19 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Posėdyje apsvarstytos bendruomeninių organizacijų problemos

Praėjusią savaitę į posėdį rinkosi Joniškio rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba. Diskusijos metu kalbėta apie pagrindines problemas, su kuriomis susiduria bendruomeninės organizacijos savo veikloje, pavyzdžius bei pasiūlymus dėl galimų šių problemų sprendimo būdų. Taip pat pateikti pasiūlymai, kokios priemonės padėtų sudaryti palankesnes sąlygas efektyviau vykdyti bendruomeninių organizacijų veiklą.

Iškeltas klausimas dėl nepakankamo finansavimo organizacijų ūkinei veiklai. Kalbėta, kad užtenka lygiavos skiriant visoms kaimo bendruomenėms po 200 eurų, reikia nustatyti kriterijus kokioms išlaidoms skiriamas biudžeto finansavimas, būtina atsižvelgti į organizacijos veiklą, jos aktyvumą. Nėra daug sričių, kur būtų galima teikti paraiškas dėl ūkinės veiklos, remonto. Todėl čia reikėtų daugiau savivaldybės ar valstybės paramos.

BO tarybos nariai kalbėjo apie organizacijų buhalterinių dokumentų tvarkymą. Dalinosi patirtimi, kad pasibaigus kalendoriniams metams, kreipiasi į kreipiasi į Joniškio turizmo ir verslo informacijos centrą, kuris parengia metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir už šią paslaugą bendruomenė apmoka. Diskutuota, kad būtų gerai, jei būtų bent vienas bendrai visoms NVO buhalterio etatas, kuris padėtų tvarkyti buhalteriją ir atsakytų į visus su tuo susijusius klausimus.

Džiugu, kad posėdyje buvo aptartos itin svarbios ir šiuo metu aktualiausios bendruomeninių organizacijų problemos. Tikimasi, kad jas identifikavus, greičiau bus surasti efektyviausi būdai joms išspręsti.

BO tarybos sekretorė Rasa Birutytė

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook