Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugpjūčio 9 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tvirtėjantys ryšiai su Moldova atveria kultūrinių mainų ir turizmo perspektyvas

Liepos 26-osios vakarą Joniškį sudrebino Ungenio miesto (Moldovos Respublika) kultūros centro šokių kolektyvo „Struguras“ (vadovė Nina Prikladova) koncertas. Pirmą kartą Joniškyje minėtas kolektyvas pasirodė pernai miesto dienos šventės metu, kada tarp Joniškio rajono ir Ungenio krašto savivaldybių buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.  

Tvirtėja ryšiai su Moldova

Apie moldovų vizitą Joniškyje jau buvo žinoma šių metų pavasarį, kai joniškiečius pasiekė žinia apie tai, kad liepos mėnesį rajono savivaldybės partneriai lankysis Molėtuose ir dalyvaus miesto dienos šventės renginiuose. Pasinaudodami vizito Lietuvoje proga ir atsidėkodami už vis tvirtėjančius ryšius su Joniškiu, svečiai iš Ungenio nusprendė padovanoti miestelėnams koncertą.

Jį ėmėsi organizuoti Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė. Pasinaudojant partnerių vizitu, koncerto organizatorės nusprendė išnaudoti laiką produktyviai ir moldovų delegacijos narius supažindinti su galimais socialiniais partneriais.

Pažintis su meno kolektyvų vadovais

Joniškyje moldovų delegacija pasirodė liepos 25-osios popietę. Kartu su šokėjais atvyko ir Ungenio savivaldybės vicemeras Kristoforas Codreanu, tarybos narys Sergėjus Nagherneac, Kultūros centro direktorė Tatjana Costei ir šokių kolektyvo „Struguras“ vadovė Nina Prikladova.

Tą patį vakarą Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko folkšokių vakaras, kuriame Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), Joniškio kultūros centro jaunimo klubo „ETC“ (vadovė Dovilė Juknienė) nariai ir savanoriaujantis jaunimas svečius mokė tradicinių lietuvių liaudies šokių, pristatė savo šalies tradicijas ir tautinį kostiumą. Svečiai panoro pasipuošti lietuvių tautiniais kostiumais ir vilkint jais sušokti vakaronės organizatorių pasiūlytą lietuvių liaudies šokį.

Vakaronėje dalyvavusi mūsų rajono tautodailininkė, savivaldybės stipendininkė Dalia Petraitienė ir kolektyvo „Kupars“ vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė svečius papuošė D. Petraitienės naujai siųtais vyro ir moters tautiniais kostiumais. Kultūros centro direktorė T. Costei pasipuošė R. Kipšaitės-Balčiūnienės tautiniu kostiumu.

Vakaronėje lietuviškus šokius keitė moldovų tradiciniai šokiai, kurie pajudėti kvietė apie 50 vakaronės dalyvių. „Struguras“ vadovė N. Prikladova pasiūlė ansamblio „Kupars“ vadovei R. Kipšaitei-Balčiūnienei bendradarbiauti ir paprašė atiųsti lietuvių liaudies šokių muzikos. Moldovų šokių kolektyvas ateityje planuoja išmokti keletą mūsų šalies šokių. Renginyje dalyvavo viena iš Joniškio kultūros centro kolektyvo „Rudbala“ vadovių Ingrida Buožiuvienė, vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ režisierius Arvydas Butkus.

Dovanotas įspūdingas koncertas

Antrąją moldovų delegacijos vizito dieną estradoje prie Joniškio kultūros centro buvo surengtas kolektyvo „Struguras“ ir Joniškio kultūros centro jaunimo klubo „ETC“ koncertas. Trečiadienio vakarą į estradą susirinko gausus būrys joniškiečių. Kai kurie žiūrovai koncertą stebėjo stovėdami, nes estradoje greit nebeliko laisvų sėdimų vietų.

Renginio pradžioje visus pasveikino koncerto globėja, Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja V. Aleknavičienė. Vos tik prasidėjus koncertui žiūrovų ovacijos ir gausūs plojimai šokėjus ir atlikėjus lydėjo viso renginio metu. Žiūrovai galėjo išvysti ne tik moldovų, bet ir vengrų, ukrainiečių tradicinius ir čigoniškus šokius.

Koncerto metu tradicinėmos moldovų palaidinėmis pasipuošė  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė E. Šivickaitė, ansamblio „Kupars“ vadovė R. Kipšaitė-Balčiūnienė, o vilkėdami lietuvių liaudies kostiumais scenoje pasirodė kolektyvo „Struguras“ vadovė N. Prikladova, kultūros centro direktorė T. Costei ir Ungenio savivaldybės vicemeras K. Codreanu. Jis kalbėjo, kad puikiai jaučiasi vilkėdamas lietuvių tautiniu kostiumu ir dėkojo joniškiečiams už šiltą priėmimą.

Koncertą vainikavo bendras joniškiečių ir moldovų atliekamas lietuvių liaudies šokis „Grandskveras“. Stovėdama publika jauniesiems šokėjams ir atlikėjams dėkojo gausiomis ovacijomis ir šūksniais „Bravo!”. Scenoje pasirodžiusios mero pavaduotoja V. Aleknavičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė E. Švickaitė ir Joniškio kultūros centro direktorė Gerda Norušaitienė svečiams ir vietiniams atlikėjams įteikė dovanas bei padėkas.

Turizmas, amatai ir gerosios patirties sklaida neliko nuošalyje

Viešnagės Joniškyje metu Ungenio rajono tarybos narys S. Nagherneac užsuko į Joniškio turizmo ir verslo informacijos centrą. Susitikęs su centro direktore Jurgita Bučinskiene, svečias papasakojo apie savo miesto lankytinus objektus, Moldovos turizmo ypatumus. Centro direktorei buvo padovanotas leidinukas apie Ungenio miestą, apsikeista kontaktais ir aptartos galimybės bendradarbiauti su Ungenio mieste esančiu turizmo centru.

Moldovų vizito Joniškyje organizatorės svečius pakvietė į Gasčiūnų amatų centrą. Ten keletą valandų vyko edukaciniai užsiėmimai – lipdymas iš molio ir piešimas ant molio lentelių, organizuota ekskursija po Amatų centro muziejų. Svečiai buvo sužavėti, kaip gražiai tvarkoma Amatų centro, o taip pat ir Žemės ūkio mokyklos teritorija.

Vicemeras K. Codreanu užsiminė, kad pernai lankydamasis Joniškyje jis negalėjo nepastebėti ir Joniškio kultūros centro estrados. Jis kalbėjo, kad šiuo metu yra rekonstruojamas Ungenio miesto parkas, o jame yra planų įrengti estradą. K. Codreanu prisipažino, kad Ungenio savivaldybės vadovai norėtų sekti joniškiečių pavyzdžiu ir parke įrengti tokią pat estradą, kokia yra Joniškyje.

Moldovų delegacijai Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys, Žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis surengė ekskursiją po Joniškio žemės ūkio mokyklą. Joniškio kultūros centro direktorė G. Norušaitienė pasirūpino, kad kolektyvo „Struguras“ jaunimas po koncerto jaukiai laiką leistų kartu su jaunimo klubo „ETC“ nariais, pasidalytų kultūrine patirtimi, susipažintų.

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook