Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. gruodžio 7 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimas jau baigtas

Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje jau baigti 2018 metų rudenį pradėti pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių įrengimo darbai. Prie daugiabučių gyvenamųjų namų Joniškyje ir Žagarėje jau įrengtos 24 atliekų surinkimo aikštelės, jose pastatyti pusiau požeminiai konteineriai mišrioms komunalinėms ir rūšiuojamosioms (stiklo, plastikų ir metalo, popieriaus ir kartono, žaliosioms, tekstilės) atliekoms (148 vnt.).

Daugelyje vietų pusiau požeminės atliekų aikštelės įrengtos tose pačiose vietose, kuriose buvo įrengtos antžeminės atliekų surinkimo aikštelės.

Taigi, jau nuo gruodžio 2 d. daugiabučių namų gyventojai galės naudotis pusiau požeminėmis atliekų surinkimo aikštelėmis. Tikimasi, kad įrengtos modernios ir šiuolaikiškos aikštelės suteiks gyventojams galimybę tinkamai rūšiuoti atliekas, skatins būti sąmoningais ir atsakingais už jų gyvenamojoje aplinkoje įrengtą atliekų surinkimo objektą.

Modernių aikštelių įrengimas – tai naujas etapas atliekų tvarkymo istorijoje. Ir ne tik todėl, kad konteinerių aikštelės įgyja visai kitokį estetinį vaizdą, o atliekų surinkimas požeminiuose konteineriuose užtikrina švaresnę aplinką.

Kad pusiau požeminės atliekų aikštelės netaptų nelegaliu sąvartynu dėl prie konteinerių sukrautų atliekų, daugiabučių namų gyventojams primename, kad didelio gabarito atliekas (baldai, buitinė technika, namo langai, durys ir kt.) reikia vežti į Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelę (darbo laikas II–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–17.00 val., pietų pertrauka 13.00–13.45 val., tel. 8 676 41 222), kurioje jos priimamos nemokamai.

Vieną kartą per metus, pagal atliekų išvežimo grafike nurodytą laiką, minėtas atliekas galima sukrauti prie pusiau požeminių atliekų aikštelių, visais kitais atvejais tai daryti draudžiama. Keičiamas automobilių padangas privalo priimti jas keičiantys automobilių servisai, automobilių padangas iš gyventojų taip pat priima ir Bariūnų didelio gabarito aikštelė.

Joniškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės, patvirtintos Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2006 m. spalio mėn. 26 d. sprendimu Nr. T-188, įpareigoja gyventojus atsakingai ir sąmoningai tvarkyti atliekas, todėl gyventojai, kurie nepaiso nustatytų Atliekų tvarkymo taisyklių, gali būti nubausti administracine tvarka.

Atliekas iš pusiau požeminių konteinerių surinks UAB „Ecoservice projektai“ (Pramonės g. 8, Šiauliai, tel. (8 41) 55 25 92) pagal patvirtintą atliekų surinkimo grafiką.

Joniškio rajono savivaldybės administracija prašo gyventojų negadinti, nelaužyti pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių. Pastebėjus chuliganizmo atvejus ar asmenis, iš kitų gyvenamųjų vietovių vežančius atliekas, informuoti el. p. informuok@joniskis.lt arba skambinti tel. (8 426) 51 197.

Gyventi švarioje ir kultūringai atliekas rūšiuojančioje bendruomenėje žymiai maloniau.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook