Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 17 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Svečias iš Uzbekistano domėjosi verslo plėtros galimybėmis

Rugpjūčio 15 d. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius  susitiko su Uzbekistano Užsienio ekonominių ryšių departamento vadovu Rustambek Baratov, kurį lydėjo LR Seimo narys Valerijus Simulik. Uzbekistano atstovas R. Baratov,  viešėdamas Lietuvoje, aktyviai ieško verslo partnerių ir galimybių mūsų šalyje.  

Susitikimo metu rajono meras V. Gailius ir mero patarėja pristatė svečiams Joniškio rajono verslo aplinką, veikiančias verslo įmones ir planuojamas verslo plėtrai investicijas, trumpai  papasakojo apie laisvus komercinius sklypus ir suteikiamas galimybes investuotojams Joniškio rajone. Rajono meras domėjosi Uzbekistano šalies ekonomine situacija, švietimo sistema, savivaldybės administracijos struktūra, vystomomis pramonės šakomis, žmogiškaisiais ištekliais ir verslo plėtros galimybėmis.

Svečias iš Uzbekistano pristatė savo šalies pagrindinius ekonominius rodiklius, nuolat augančią pramonės rinką ir priminė, jog Uzbekistanas yra saulės kraštas, todėl čia auginama produkcija: ekologiški vaisiai ir daržovės, tiekiama Europos šalims. Svečias pasakojo, jog Taškentas yra vienas iš didžiausių pramonės ir transporto centrų šalyje, kur gerai išvystyta tekstilės pramonės gamyba. „Svarbiausias mūsų uždavinys yra kokybė, šalies rinka yra didelė, tad ieškome bendradarbiavimo galimybių ir Europoje“, – kalbėjo Rustambek Baratov. Svečias minėjo, kad šaliai pradėjus vadovauti naujai išrinktam prezidentui,  keitėsi šalies užsienio politinė situacija, verslui atsivėrė naujos galimybės. Uzbekistano verslininkai aktyviai domisi užsienio šalių patirtimis, galimybėmis pritraukti užsienio investuotojus arba investuoti svetur, užsieniečių  įdarbinimo Lietuvoje galimybėmis. Nuo 2016 metų Uzbekistanas vykdo sparčią atsivėrimo Vakarams programą, o nuo šių metų vasario mėnesio Europos Sąjungos piliečiams nebereikia vizų, vykstant į šią šalį.

Kalbant apie švietimo sistemą, svečias akcentavo, kad augant Uzbekistano ekonomikai, didėjant gimstamumui, dėl šalyje vyraujančios didelės konkurencijos stojant į aukštąsias universitetines mokyklas, šalies jaunimas išvyksta mokytis į Ameriką, Europą, Rusiją, Kiniją, todėl darbo rinkoje ima trūkti aukštos kvalifikacijos specialistų.

Susitikime dalyvavęs verslo atstovas UAB „HZR“ direktorius Henrikas Mikalkėnas, pasidžiaugė, kad Joniškio  rajono valdžia priima svarbius ir verslui reikšmingus strateginius sprendimus, orentuojantis į pramoninę gamybą, o pasikeitimai rajone yra reikalingi ir laukiami. Su Lietuvos ir užsienio eksportuotojais bei gamintojais bendraujantis UAB „Milkas“ direktorius Gintautas Sadauskas pastebi, kad Joniškis yra ypač geroje vietoje verslui, prie pagrindinio kelio  į Rygą ir Joniškio rajonas tampa vis ryškesnis kitų savivaldybių tarpe.

Pristatydamas savo kraštą, rajono meras  svečiui iš Uzbekistano dovanojo filmą apie Joniškio kraštą bei rajone vystomą verslą ir mūsų krašte kepamą duoną. Svečias iš Taškento merui dovanojo medinį rankų darbo vizitinių kortelų dėklą.

Uzbekistano užsienio ekonominių ryšių departamento vadovas R. Baratov išreiškė pagarbą mūsų kraštui ir susidomėjimą, sutarta dėl tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

     

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook