Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 17 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ant pirmokėlių stalų – būtiniausių mokyklinių priemonių rinkinys

Rugpjūčio pabaiga, greit suskambės rugsėjo skambutis, kviesdamas į mokyklas moksleivius pažinti, žinoti, atrasti. Kyla klausimas, o kaip mokslo metų pradžiai pasiruošusios rajono mokyklos? Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Dalia Žilevičienė ir administracijos direktorė Valė Kulvinskienė aplankė  Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos ir Gasčiūnų mokyklos bendruomenes.

„Prieš prasidedant mokslo metams dėmesys skiriamas švietimo įstaigoms, nes mokykla augančiam žmogui vaidina labai svarbų vaidmenį“ – sakė meras, pabrėždamas, kad šiandien šalyje daug dėmesio skiriama ne tik miestų, bet ir rajonų mokykloms.

Rajono mokyklų problemos žinomos ir pagal galimybes jos sprendžiamos. Meras pasidžiaugė, kad šiemet savivaldybė gali nors maža dalimi prisidėti prie pirmokėlių paruošimo mokslo metų pradžiai ir dovanoti jiems dovaną – būtiniausių mokyklinių priemonių rinkinį, kurį pirmokėliams pirmąją mokslo metų dieną įteiks pirmoji mokytoja.

Susirinkusius po atostogų pedagogus ir belaukiančius rugsėjo 1-osios šventės pasveikino mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir pasidžiaugė, kad Skaistgirio gimnazijoje net ir vasaros metu buvo vykdomos įvairios veiklos.

Susirinkusiai bendruomenei savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė priminė, kad nuolat stengiamasi efektyviai valdyti, perskirstyti turimas savivaldybės biudžeto lėšas ir ieškoti naujų  sprendimų, padėsiančių tenkinti mokyklų poreikius. Direktorė atkreipė dėmesį, kad  surasti papildomų lėšų labai sunku ir mokykloms padėti  kartais nepavyksta, tad būtina ieškoti ir vidinių išteklių.

„Nėra siekiama mažinti mokyklų skaičiaus, bet norima, kad švietimo paslaugos rajone būtų kuo kokybiškesnės. Daugiau pasitikėjimo, mažiau biurokratijos.“, – kalbėjo rajono meras. 

Susitikime dalyvavusi savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Dalia Žilevičienė, kvietė pedagogų bendruomenę komunikuoti rūpimais klausimais.

Susitikimo metu diskutuota ikimokyklinukų pavėžėjimo, švietimo tinklo optimizavimo, mokytojų atvykimo į darbą kompensavimo klausimai.

Ugdymo įstaigų bendruomenės išsakė prašymą, kad tokie susitikimai ir diskusijos, kurių metu pristatomi realūs sprendimai, nuveikti darbai ir diskutuojama jiems rūpimais klausimais, vyktų dažniau.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook