Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aplankyti nesistemingai nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai

Kovo pabaigoje prasidėjęs nuotolinis mokymas(is) ugdymo įstaigose jau įsibėgėjo, ir mokiniai ir mokytojai prisitaikė prie naujos darbo formos. Nuotolinio mokymosi metu mokinys nepalaiko betarpiško  kontakto su mokytoju, o mokosi konsultuojamas mokytojų.

Organizuojamos ir vaizdo pamokos, tačiau daugiausiai laiko mokiniui tenka skirti savarankiškai atliekamoms užduotims. Bendravimas ir bendradarbiavimas vyksta informacinių kompiuterinių technologijų priemonėmis virtualioje mokymo(si) aplinkoje. Tokia mokymosi forma reikalauja ir didesnės mokinio atsakomybės už savo mokymąsi, gebėjimo planuoti savo laiką ir veiklą.

Atkreiptas dėmesys, kad kai kurie rajono mokyklų moksleiviai prie nuotolinio mokymo veiklų jungiasi nereguliariai, nesistemingai. Siekdami išsiaiškinti tokio elgesio priežastis, Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Eglė Damalakaitė ir Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Sigitas Petraitis vykdė prevencinę priemonę – aplankė Joniškio mieste gyvenančius ugdymo įstaigų mokinius, kurie į nuotolinio mokymo veiklas įsitraukia nesistemingai, praleidžia virtualias pamokas ar neatlieka užduočių.

Iš viso aplankyta 13 Joniškio mieste gyvenančių moksleivių. Lankymo metu jie visi buvo namuose. Aplankyti vaikai aiškino, kad negali dalyvauti nuotolinėse pamokose  dėl pamestų  prisijungimo prie nurodytų platformų duomenų, prasto ryšio ar neturėjimo reikiamos įrangos.

Pasak Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Eglės Damalakaitės, visi reikiamos įrangos neturėję rajono mokiniai yra aprūpinti kompiuteriais ir interneto ryšiu, tad priežasčių nedalyvauti nuotolinio mokymo procese negali būti.

Kitą savaitę planuojama aplankyti kaimiškose teritorijose gyvenančius mokinius.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook