Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Savivaldybės meras Gediminas Čepulis: gimnazijos stadionas turi tenkinti visuomenės poreikius

Turbūt ne tik sporto aistruolių, bet ir daugelio joniškiečių viltis mieste turėti rekonstruotą, sutvarkytą ir visuomenės poreikiams pritaikytą stadioną įgavo realų vaizdą –  rekonstruojamas Joniškio „Aušros“ gimnazijos stadionas. Dėl vis neatsirandančios galimybės – Europos Sąjungos lėšų, iš kurių galėtų būti vykdoma stadiono rekonstrukcija, trūkumas sutvarkyti miesto stadioną jį pavertė tarsi Dievo pamirštu kampu. Tačiau Joniškio rajono savivaldybė neprarado vilties ir vis aktyviai ieškojo galimybių sutvarkyti minėtą erdvę.

„Šiemet buvo pradėti „Aušros“ gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai, finansuojami Lietuvos Respublikos valstybės ir Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Turėti padorų stadioną yra ne tik Joniškio rajono savivaldybės, „Aušros“ gimnazijos vadovų, bet ir visų rajono gyventojų reikalas. Stadionas turi tenkinti visuomenės poreikius“, – teigė rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis.

„Šiai dienai matome pradėtus rekonstrukcijos darbus – atliekami įvairūs demontavimo, drenažo, sporto aikštelių įrengimo darbai.  Po rekonstrukcijos stadione bus įrengta futbolo, krepšinio, universalaus sporto (tinklinis, rankinis, mažasis futbolas), jėgos treniruoklių, lauko teniso, pusinė krepšinio aikštė, bėgimo takai, lengvosios atletikos sektorius (ieties ir disko metimo, rutulio stūmimo, šuolių į tolį ir į aukštį sektoriai), žiūrovų tribūnos, automobilių stovėjimo aikštelė, apšvietimas“, – apie būsimą stadioną pasakojo Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius.

Pasak jo, po rekonstrukcijos stadione bus įrengta 52 metrų pločio (nuo linijos iki linijos) ir 90 metrų ilgio (nuo linijos iki linijos) natūralios vejos futbolo aikštė. Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo A. Pališkevičiaus teigimu, vadovaujantis Tarptautinės futbolo asociacijų valdybos oficialiai patvirtintais dokumentais, minimalus futbolo aikštės plotis turi būti 45 metrai, o maksimalus – 90 metrų. Tuose pačiuose dokumentuose rašoma, kad minimalus futbolo aikštės ilgis turi būti 90 metrų, o maksimalus aikštės ilgis turi neviršyti 120  metrų. Taigi, būsimoji futbolo aikštė atitiks Tarptautinės futbolo asociacijų valdybos keliamus reikalavimus.

„Žinoma, ji neatitiks tarptautinėms varžyboms keliamų reikalavimų (minimalus futbolo aikštės plotis – 64 metrai, maksimalus plotis – 75 metrai. Minimalus futbolo aikštės ilgis – 100 metrų, maksimalus - 110 metrų). Tačiau norėčiau pabrėžti, kad norint rengti tarptautines varžybas organizatoriams yra keliami kur kas aukštesni reikalavimai nei aikštės plotis ir ilgis. Organizatoriams yra keliami tokie reikalavimai kaip įrengtas tam tikras žiūrovų vietų skaičius, automobilių stovėjimo aikštelės, inžineriniai tinklai, patalpos, skirtos žaidėjams persirengti. Taip pat numatytos patalpos teisėjams, komentatoriams, spaudos atstovams ir kitam aptarnaujančiam personalui. Joniškio rajono savivaldybė, rengdama techninį projektą, nebuvo orientuota į tikslą rekonstruoti stadioną ir jame organizuoti tarptautines futbolo varžybas. Projekto tikslas – stadiono pritaikymas visuomenės ir gimnazijos mokinių poreikiams“, – kalbėjo A. Pališkevičius.

Joniškio „Aušros“ gimnazijos direktoriaus Vidmanto Sutniko teigimu, stadionas yra istoriškai susiformavusioje erdvėje, ribojamoje medžių juostų. „Bėgimo tako ilgis – 336 metrai – yra pakankamas regioninėms lengvosios atletikos varžyboms, o kitų varžybų ir nebus. Sprendimai turi būti racionalūs. Rengiant techninį projektą buvo pagalvota apie viską, įvertinti įvairūs variantai, skaičiuotos finansinės galimybės. Manau, kad mums pavyko įšokti į paskutinį vagoną. Vėliau pateikti projektai nežinia, ar bus finansuojami. Kad joniškiečiai turėtų stadioną, tenkinantį visuomenės poreikius, dideles pastangas dėjo ir deda Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys Liudas Jonaitis“ – mintimis dalijosi gimnazijos direktorius V. Sutnikas.

Stadione numatoma įrengti kuo daugiau įvairių aikštelių, skirtų įvairioms sporto šakoms propaguoti. Naujam gyvenimui atgimusiame Joniškio „Aušros“ gimnazijos stadione galės vykti futbolo, krepšinio, tinklinio, teniso, lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų varžybos, bus organizuojami įvairūs renginiai. Stadione esančių vietų skaičius išaugs iki 300.

Joniškio „Aušros“ gimnazijos stadionas nuo jo pastatymo dienos nė karto nebuvo atnaujintas  todėl tikimasi, kad jau 2018 m. tiek gimnazijos mokiniai, tiek visuomenė turės galimybę aktyviai ir saugiai sportuoti naujai sutvarkytame stadione.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017