Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 29 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Savivaldybėje pristatyti policijos veiklos rezultatai

Sausio 24 dieną Joniškio rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Joniškio rajono policijos komisariato (PK) 2019 metų veiklos rezultatų pristatymas visuomenei.

Joniškio rajono PK viršininkas Eugenijus Takuševičius pateikė informaciją apie praėjusių metų vykdytas veikas ir rezultatus, policijos įstaigų atliekamą teisės pažeidimų prevenciją, viešosios tvarkos užtikrinimą, nusikalstamų veikų atskleidimą ir tyrimą, bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir numatomas ateinančių metų veiklos kryptis.

Susitikime dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Aivaras Rudnickas, administracijos darbuotojai, seniūnijų ir bendruomenių grupių atstovai. Į susitikimą taip pat atvyko Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Grušas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotojas Marius Jablonskas.

Joniškio rajono PK viršininkas informavo, kad 2019 metais rajone iš viso registruoti 3974 įvykiai, iš kurių 1156 fiksuoti Joniškio mieste. Pradėti 312 ikiteisminiai tyrimai, surašyti 3612 administraciniai teisės pažeidimų protokolai.

Praėjusiais metais rajone nusikalstamų veikų ištyrimo koeficientas yra 75,6 proc., Šiaulių apskrityje vidutiniškai išaiškinama 63,5 proc. užregistruotų nusikaltimų, o Lietuvos vidurkis – 53,5 proc. Lyginant praeitų metų rezultatus, rajono įvykių išaiškinamumas pagerėjo 1 procentu. Nusikalstamumui mažinti rajone buvo nuolat intensyviai dirbama individualiai ir sistemingai vykdoma prevencija rajono kaimuose.

Per pastaruosius metus vagysčių skaičius rajone mažėja, jų išaiškinama apie 50 proc., kai šalies išaiškinamumo vidurkis apie 30 proc. 2016 metais fiksuoti 122 vagystės atvejai, 2017 m. jų buvo 99, 2018 m. – 47, 2019 m. – 40.

Didžioji dalis nusikalstamų veikų rajone – smurtas artimoje aplinkoje, vagystės ir girti vairuotojai. Visų administracinių nusižengimų 96 proc. yra suaugę asmenys, 4 proc. – nepilnamečiai. Pastebimas nepilnamečių administracinių nusižengimų, nusikalstamų veikų ir disponavimo narkotinėmis medžiagomis didėjimas. Rajono PK viršininkas atkreipė dėmesį, kad 2020 metais numatomi vieni iš pagrindinių veiklos prioritetų – aktyvesnis darbas su nepilnamečiais, teikiamų paslaugų ir kokybės gerinimas, kokybiškas pažeidimų ir bylų tyrimas, nuosekli prevencinė veikla.

Deja, neapsieita be skaudžių nelaimių – eismo įvykiuose 2019 m. sužeista 15 asmenų (2018 – 22), o kelyje žuvo vienas eismo dalyvis. „Eismo dalyviai kartais būna neatidūs, nepasirenka saugaus greičio ar neįvertina oro sąlygų, pasitaiko, žengia į gatvę neapsidairę. Galima teigti, jog šiemet pasiteisino prevencinė priemonė – prie perėjų nupiešti įspėjamieji ženklai pėstiesiems.“ – kalbėjo E. Takuševičius.

Susipažinęs su pareigūnų veiklos rezultatais Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius  bendruomenės vardu padėkojo pareigūnams už profesionalumą, už gyventojų saugumą ir nuoširdų darbą, palinkėjo stiprybės ginant, saugant ir padedant rajono žmonėms. „Neabejoju, kad Jūsų pristatytą statistiką nustelbtų duomenys ir skaičiai, kiek šiemet gyventojų buvo apginta, kiek apsaugota ir padėta", kalbėjo meras.

Už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir nuopelnus savivaldai, užtikrinant žmonių saugumą rajone Joniškio rajono savivaldybės mero   padėkos raštu apdovanotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Aivaras Misius.

Joniškio rajono savivaldybės dovanomis padėkota Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniajam tyrėjui Arūnui Kubulkiui ir Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Laurynui Narkui.

Po ataskaitos rezultatų pristatymo Šiaulių AVPK viršininko pavaduotojas M. Jablonskas atkreipė dėmesį, kad Joniškis yra saugus rajonas, o bendruomenės tikėjimas, supratingumas ir bendra abipusė pagalba duoda gerus rezultatus. Susitikimo metu Joniškio rajono PK viršininkui E. Takuševičiui įteiktas  II laipsnio atminimo ženklas „Už ištarnautus metus“.

„Šalia Jūsų mes jaučiamės saugūs. Ačiū už darbą ir pasiaukojimą“, – visų seniūnų vardu rajono pareigūnams dėkojo Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook