Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. kovo 29 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Diskutuota dėl galimo pavasarinio polaidžio ir gamtinio pobūdžio gaisrų prevencijos

Kovo 5 d. posėdžiavo Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Diskutuota pavasarį aktualiausiomis temomis „Dėl pasirengimo galimam pavasariniam polaidžiui“ ir „Dėl gamtinio pobūdžio gaisrų ir jų prevencijos rajone organizavimo“.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, administracijos direktoriaus Aivaro Rudnicko kvietimu pasisakė susirinkę atsakingų institucijų atstovai.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Lelionis informavo, kad po atliktos tvenkinių apžiūros viskas atrodo tvarkingai, o nutirpus ledui bus valomos šachtos, kad vanduo galėtų nekliudomai pratekėti.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Joniškio regioninio padalinio miško auginimo specialistas Egidijus Čepulis kalbėjo, kad kasmet ruošiamas ir derinamas gaisrų gesinimo planas, taip pat vykdoma prevencinė veikla ir reidai, prireikus kreipiamasi į savivaldybę dėl lankymosi miškuose apribojimo. Jo teigimu, nedirbamų, apleistų žemės plotų yra nedaug, todėl gaisrų kilimo miške tikimybė yra minimali.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. specialistas Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad atšilus orams padaugėja gaisrų atvirose teritorijose, kurių didžiąją dalį sudaro žolės deginimas. Išdegę plotai pastaraisiais metais mažėja, bet vis dar atsiranda sausos, nenupjautos žolės degintojų, kurie nesibaimina gresiančių baudų. Jis taip pat minėjo, kad nemažai problemų kasmet kelia šakų deginimas soduose, kurie yra miesto teritorijos dalis, todėl  tai daryti yra griežtai draudžiama.

Posėdžio metu Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Irmantas Šimkūnas kalbėjo, kad prevencinės priemonės yra vykdomos nuolat. Žolės deginimas suintensyvėja pavasarį, taip pat būna problemų su ražienų deginimu po javapjūtės. Priminta dar kartą, kad draudžiama deginti augalinės kilmės atliekas miestuose bei  miesteliuose.

UAB „Laveksa“ direktorius Virginijus Kirilka paaiškino, kad durpynas nuomojamas iš valstybės ir saugiai eksploatuojamas: operatyvinį gaisrų gesinimo planą suderina iki gegužės 1 dienos, ruošia gaisrų gesinimo techniką, tvarko kelius, gilina vandens paėmimo baseinus, yra įsigiję gaisrinę mašiną.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotrauka

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook