Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 23 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Seimo Antikorupcijos komisijos abejonės dėl Nacionalinės žemės tarnybos veiklos skaidrumo pasitvirtino

V. Gailiaus vadovaujama Seimo Antikorupcijos komisija, vykdydama parlamentinę kontrolę 2016 m. balandžio 6 d. posėdyje išklausė Žemės ūkio ministerijos atlikto Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) audito ataskaitą.

Audito išvados patvirtino, kad direktoriaus patarėjas G. J. Furmanavičius ir toliau faktiškai vykdė viešojo administravimo funkcijas, nors tokios teisės neturėjo: vyko į tarnybines komandiruotes į Maskvą ir JAV, dalyvavo Bendros Lietuvos ir Rusijos sienos demarkavimo komisijos 34-jame posėdyje, kartu su kitais NŽT darbuotojais dalyvavo atliekant regioninių skyrių patikrinimus.

Komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius posėdžio metu pabrėžė, kad yra būtina vykdyti aktyvesnę ir efektyvesnę korupcijos prevenciją NŽT veikloje. Pradėti net 7 ikiteisminiai tyrimai liudija, kad kriminogeninė situacija tarnyboje, jos sprendimų priėmimo procese verčia sunerimti dėl vyraujančio kriminalinio mąstymo apraiškų, todėl represinės ir prevencinės priemonės padės skaidrinti tarnybos veiklą.

„Vadovaudamas Antikorupcijos komisijai dar 2015 m. rudenį kreipiausi į Žemės ūkio ministeriją dėl G. J. Furmanavičiaus paskyrimo NŽT direktoriaus patarėju pažeidžiant Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas ir reikalavau taikyti tarnybinę atsakomybę direktorei D. Gineikaitei. Ministerija į Komisijos raginimus reagavo formaliai, direktorės D. Gineikaitės veiksmus įvertino kaip mažareikšmius, o G. J. Furmanavičiaus pareigybę nurodė įsteigtą „Tarnybos veiklai ir įvaizdžiui kurti.“ Dabar visiems aišku, kad šis patarėjas įvaizdžiui gerinti savo funkcijų neatliko, o Tarnybos įvaizdžiui tik pakenkė“, – sako V. Gailius.

Antikorupcijos komisija ir toliau vykdys parlamentinę kontrolę, bendradarbiaus su Specialiųjų tyrimų tarnyba, prokuratūra ir sieks valstybės tarnautojų neteisėtais veiksmais žemėtvarkos srityje padarytos žalos atlyginimo valstybei, taip pat stebės kadastrinių matavimų, įsiterpusių žemės sklypų formavimo, valstybinės žemės nuomos ir pardavimo procesus.

Seimo nario biuro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook