Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. balandžio 22 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Pavasarinis tvarkymasis: kur dėti atliekas?

Įsibėgėjus pavasarinių talkų ir visuotinio švarinimosi metui, gyventojai klausia, kaip tinkamai tvarkyti atliekas: kur dėti sugrėbtus lapus, nugenėtas šakas, nebenaudojamas padangas ir kitus nebereikalingus daiktus.

Ką reikėtų įsidėmėti?

* Į mišrių komunalinių atliekų konteinerius (ir šalia konteinerių) draudžiama mesti / pilti: žemės gruntą, žaliąsias atliekas, statybos ir griovimo atliekas, skystas, degančias, karštas, pavojingąsias atliekas, chemines medžiagas, elektroninę įrangą, padangas, pakuočių atliekas.

* Surinktas žaliąsias atliekas (žolę, lapus, nugenėtas šakas) reikia dėti į žaliųjų atliekų konteinerius ar kitas žaliosioms atliekoms skirtas priemones. Daugiabučių gyventojai, namų bendrijos turi kreiptis į savo rajono atliekų vežėją dėl priemonės žaliosioms atliekoms suteikimo ir jos ištuštinimo.

Žaliąsias (bioskaidžias) atliekas – šakas, lapus, žolę, velėną, daržo atliekas – gyventojai gali nemokamai vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, jų adresus rasite čia. Turintiems galimybę rekomenduojame patiems kompostuoti ir pasigaminti naudingų natūralių trąšų.

* Naudotas padangas nemokamai galima palikti keičiant jas automobilių remonto įmonėje. Padangas parduodanti įmonė taip pat privalo iš kliento nemokamai priimti nebereikalingas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama.

Taip pat kiekvienas gyventojas į Šiaulių regione esančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (DGASA) ir atliekų priėmimo punktus (APP) per metus nemokamai gali pristatyti 4 naudoti nebetinkamas padangas. Padangomis galima atsikratyti ir tuomet, kai apvažiavimo būdu iš gyventojų renkamos didelių gabaritų atliekos (surinkimo grafikai).

* Nebenaudojami baldai, buitinė technika, buitinio remonto, medienos, tekstilės, elektronikos, pavojingos atliekos ir antrinės žaliavos iš gyventojų nemokamai priimamos DGASA ir APP. Gyventojai į atliekų priėmimo vietas privalo atvežti jau išrūšiuotas atliekas arba vietoje išrūšiuoti ir sukrauti į atitinkamus konteinerius.

Vienas gyventojas per metus gali nemokamai atvežti: 4 lengvojo automobilio padangas, iki 0,5 m³ arba 640 kg buitinio remonto ir smulkių statybų bei griovimo, vykdomų ūkio būdu (be statinių projektų, suderintų Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka) atliekų. Detali informacija apie galimas atvežti atliekas yra pateikta prie įvažiavimo į atliekų surinkimo vietas ir ŠRATC tinklapyje: www.sratc.lt (didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelės, atliekų surinkimo punktai).

* Pakuočių atliekų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, jas būtina rūšiuoti. Neretai žmonės vis dar atsisako rūšiuoti vien dėl to, kad nežino, kaip tai teisingai daryti. Primename, kad stiklinės pakuočių atliekos turi keliauti į stiklo konteinerį, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos, makulatūra (laikraščiai, žurnalai, skrajutės) – į popieriaus konteinerį, o visos kitos pakuočių atliekos – į plastikui skirtą konteinerį. Tai reiškia, kad metalinės pakuočių atliekos (konservų dėžutės, aliuminio skardinės, metaliniai dangteliai), pakeliai nuo ledų, traškučių, gėrimų pakuotės („Tetrapak“) turi būti metamos į plastikinėms pakuočių atliekoms skirtus konteinerius.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018