Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Savaitgalį Joniškis tapo menu ir aktyvumu alsuojančia erdve

Savaitgalį Joniškyje vyko tradicinė Joniškio miesto dienos šventė. Gimtadienio tema – „Bundantis miestas“. Visą savaitgalį Joniškis tapo menu ir aktyvumu alsuojančia erdve. Šiais metais miesto dienos šventė išsiskyrė kultūrinių ir sportinių  renginių gausa – veikė parodos, edukaciniai užsėmimai, vyko virtualūs renginiai, sporto varžybos, ekskursijos ir kt. 

Penktadienio rytą savivaldybės aikštėje pagerbti dvidešimt šeši rajono medikai ir kitų tarnybų darbuotojams už pasiaukojimą profesijai, pagalbą gyventojams ir nuoširdų darbą ekstremalios situacijos ir karantino metu. Jiems savivaldybės meras visų joniškiečių vardu padėkojo ir įteikė simbolines atminimo dovanas.

Šeštadienio rytas prasidėjo miestelėnų mankšta „Mūsų miestas nesnaudžia“ ir savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus sveikinimu. Savivaldybės meras kvietė palikti sąstingį, įveikti gyvenimo kelyje sutiktas kliūtis ir su energija judėti  į priekį.  

Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje po iškilmingų mišių Ritai Kipšaitei-Balčiūnienei  įteikta Joniškio rajono savivaldybės tarybos įsteigta Mato Slančiausko premija už kompaktinę plokštelę „Aš išdainavau visas daineles“ ir pagerbti konkurso „Mūsų valstybės tarnautojas“ nominantai. 

Teatras „Žiburys“ ir gongo muzikos atlikėja Guoda Armalė kvietė visus į šokio, poezijos ir garso kelionę „Prakalbink sielą“. Baltojoje sinagogoje atidaryta Jolitos Vaitkutės kūrybos darbų paroda „Food Porn“, Joniškio kultūros centre pristatyta kraštietės Eglės Verenkaitės Vunderės tapybos paroda „Spalvos ir formos meditacija“. Nemenką būrį joniškiečių ir miesto svečių subūrė prie Joniškio sinagogų įrengtas lauko kino teatras.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras bei Joniškio sporto centras miestelėnams neleido nuobodžiauti. Vykusio orientacinio žaidimo „Paslėptas Joniškis“ metu buvo pasiūlyta užsukti į mažiau lankomas Joniškio miesto ir apylinkių vietas, išbandyti rečiau pasirenkamus takelius, pasukti galvą ir atlikti nesudėtingas užduotis. Nemenkas būrys joniškiečių išmėgino nemokamą treniruotę „Zumba fitness“, dalyvavo šeimų žaidynėse, krepšinio, bėgimo ir kitose organizuotose varžybose.

Įvairiose miesto erdvėse buvo galima išgirsti skambančių pasakojimų, eilių, meninių tekstų ištraukų. Sutemus akį džiugino šviečiantys sietynai, instaliacijos, meninės kompozicijos smėlyje.

Tikimės, kad šventės renginiai leido patirti geriausius, šilčiausius įspūdžius.

Joniškio gimtadienio nuotraukų galeriją rasite čia.

Joniškio  miestų partnerių, ambasadorių sveikinimus galite peržiūrėti čia.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook