Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. vasario 25 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo proga įteiktos Mykolo Arkangelo statulėlės

Vasario 16-ąją Joniškyje vyko Valstybės atkūrimo 100-mečio dienos minėjimo renginiai, kuriuose, be rajono vadovų ir miestelėnų, dalyvavo delegacijos iš Estijos ir Latvijos. Tradiciškai šios šventės metu įteiktos Mykolo Arkangelo statulėlės rajono nusipelniusiems ir aktyviems žmonėms.

Joniškiečiai vasario 16 dieną rinkosi prie Nepriklausomybės paminklo, kur vyko iškilmingas šventės atidarymas. Prie paminklo suplevėsavo trispalvė, kurią iškilmingai aikštėn ant rankų įnešė tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai. Sugiedojus Tautišką giesmę, sveikinimo žodį tarė rajono meras Gediminas Čepulis. Jis pasveikino visus susirinkusius su neeiline švente – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu, palinkėjo išlikti pilietiškiems, būti vieningiems, mylėti savo kraštą ir didžiuotis savo tauta.

Savivaldybės vadovai pagerbė žuvusius už tautos laisvę padėdami gėlių prie Nepriklausomybės paminklo. Taip pat pagarbą gėlių puokštėmis išreiškė politinių partijų, organizacijų ir įstaigų atstovai.

Pasibaigus minėjimui miestelėnai skubėjo į šv. Mišias Joniškio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, po kurių gėrėjosi bažnyčios varpų skambesiu ir neįprastu reginiu – iškeltomis vėliavomis ant bažnyčios bokšto. Bažnyčios varpų skambesio sąšauka vyko visoje Lietuvoje vienodu laiku.

Kiek vėliau rajono vadovai, joniškiečiai ir užsienio svečiai rinkosi Joniškio baltojoje sinagogoje, kur nekantriai laukė renginio kulminacijos – savivaldybės Mykolo Arkangelo statulėlės teikimo ceremonijos ir šventinio koncerto. Renginio metu sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Vitalijus Gailius ir linkėjo išlikti tikrais savo valstybės piliečiais.

Garbingas savivaldybės apdovanojimas šiemet atiteko net dviem veiklumu ir aktyvumu pasižymintiems joniškiečiams. Mykolo Arkangelo statulėlė įteikta už aktyvią visuomeninę veiklą ir Joniškio vardo garsinimą Stefanijai Skirmantienei ir Romualdui Franckaičiui.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis savivaldybės padėkos ženklu apdovanojo Vincą Franckaitį už Joniškio vardo garsinimą, patriotizmą, paramą mokyklai, aktyvią sportinę ir visuomeninę veiklą. Atsiimdami apdovanojimus nominantai atsidėkojo gražiomis sveikinimo kalbomis, o V. Franckaitis įteikė merui G. Čepuliui medalį, R. Franckaičiui kepurę ir šaliką, o „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriui Tomui Armonavičiui – atminimo dovanėlę ir padėką.

Pasibaigus apdovanojimų ceremonijai, šventinį minėjimą tęsė vokalinio vyrų ansamblio „Quorum“ koncertas. Vakare joniškiečių laukė dar vienas renginys, kurio metu miesto aikštėje išskleista dalis (50 m) ilgiausios tautinės vėliavos (1200 m) ir įžiebta šviesos instaliacija „Laisvės skrydis“.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018