Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Seminaras švietimo įstaigų vadovams

Lapkričio 9–10 dienomis Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus  iniciatyva Joniškio rajono švietimo centras organizavo išvažiuojamąjį vadybinį seminarą skyriaus specialistams ir rajono ugdymo įstaigų vadovams. Lankytasi Aleksote veikiančioje Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje, dalyvauta praktiniuose lyderystės ir bendravimo psichologijos mokymuose. 

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje seminaro dalyviai susipažino su mokyklos sėkmės istorija. Joniškio rajono švietimo įstaigų vadovai ir skyriaus specialistai apžiūrėjo mokyklą, stebėjo integruotas anglų kalbos ir informatikos, lietuvių kalbos ir etnokultūros bei pasaulio pažinimo pamokas. Mokyklą pristatė jos direktorė Lina Viršilienė, kuri pasidžiaugė, kad pavyko ne tik išsaugoti planuotą uždaryti mokyklą, bet ir paversti ją stipria ugdymo įstaiga, kurią noriai renkasi mokiniai.

Progimnazijos direktorė L. Viršilienė papasakojo, kaip ir kodėl mokyklai parinktas lakūno Jurgio Dobkevičiaus vardas. Šis žmogus mokyklos bendruomenei asocijuojasi su pasiryžimu siekti svajonės. Pasak progimnazijos vadovės, J. Dobkevičiaus asmenybės pagrindu formuojama mokyklos filosofija, mokiniai skatinami drąsiai siekti savo tikslų. Mokyklos filosofija ir vertybės – pamatas, nuo kurio gali atsispirti tiek mokiniai, tiek mokytojai. Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje daug dėmesio skiriama užsienio kalbų mokymuisi, dėstomos anglų, prancūzų, vokiečių kalbos, mokiniai turi galimybę mokytis ir japonų kalbos.

Mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „EMILE klasė Lietuvoje“ ir tiesiogiai  prisideda prie europinės veiklos vystymo. Viena iš šio projekto veiklų – integruotas prancūzų kalbos ir muzikos mokymas. Progimnazija bendradarbiauja su Prancūzų kultūros centru, Grenoblio licėjumi, Japonijos ambasada bei kitomis įstaigomis ir organizacijomis, veikiančiomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Mokyklos vadovė pabrėžė, kad kalbų mokėjimas labai svarbus žmogui, kalba – įrankis, atveriantis pasaulio kultūros slėpinius.

Progimnazijos direktorė seminaro metu, remdamasi savo patirtimi, akcentavo lyderystės svarbą sėkmingai mokyklos veiklai. Tačiau kartu ji teigė, kad lyderystė neįmanoma be tinkamos vadybos. Tikras lyderis nestokoja drąsos ginti savo nuomonę, atkakliai siekia tikslų ir geba motyvuoti kitus darbuotojus.  

Antroji seminaro diena buvo skirta dalykiniam bendravimui. Lektorė Rita Mikailienė vedė seminarą ,,Dalykinio bendravimo psichologija. Iškalbos menas ir asmeninė prezentacija“. Seminaro dalyviai ne tik susipažino su teorine medžiaga apie tinkamą bendravimą, kalbos turinio atranką atsižvelgiant į auditoriją, balso moduliavimą, gestų reikšmę bei suderinamumą su tariamu žodžiu, bet ir atliko praktines užduotis.

Lektorė akcentavo, jog norint, kad kalba padarytų poveikį adresatui, būtina gerai apgalvoti kiekvieną žodį, jį tarti tam tikra intonacija, tikėti tuo, ką sakai. Seminaro vadovė pateikė praktinių patarimų, kaip suvaldyti jaudulį, kylantį, kai reikia kalbėti didelei auditorijai. Nemažai dėmesio lektorė skyrė bendravimo su žiniasklaida aspektams.

Šis seminaras organizuotas siekiant tobulinti vadybines  švietimo įstaigų vadovų kompetencijas, skatinti bendrauti, bendradarbiauti, dalytis gerąja patirtimi. Seminarų metu teorija derinta su praktinėmis užduotimis, jo dalyviai išgirdo idėjų, kurias galima panaudoti tolesniam kompetencijų augimui.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017