Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Numatomi pokyčiai Joniškio miesto Statybininkų gatvėje

Šių metų rugsėjo 24 d. tarp VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos pasirašyta projekto „Pėsčiųjų ir dviračių takų sutvarkymas Joniškio mieste“ finansavimo ir administravimo sutartis. Projektas bendrai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės bei Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto metu sprendžiamos sekančios problemos: susisiekimo galimybės ir kokybė, saugumas bei gyventojų judumo alternatyvos. Projekto tikslas: pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas, siekiant padidinti gyventojų mobilumą ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

Siekiant šio tikslo Joniškio m., Statybininkų gatvėje bus nutiestas apie 0,5 km. ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengta LED apšvietimo sistema, įrengtas kryptinis pėsčiųjų perėjų (ties mokykla ir ties darželiu) apšvietimas. Šiuo taku vyksta intensyvus judėjimas, kadangi aplinkui yra keliolika daugiabučių gyvenamųjų namų, keletas didelių prekybos centrų bei verslo įmonių. Tai pagrindinė susisiekimo atkarpa leidžianti pasiekti šalia esančias švietimo įstaigas: Joniškio „Saulės“ pagrindinę mokyklą, Joniškio žemės ūkio mokyklą, Joniškio vaikų lopšelį-darželį „Saulutė“ bei kitas įstaigas.

Prasta infrastruktūra neskatina naudotis alternatyviomis transporto priemonėmis (dviratis, paspirtukas), ar keliauti pėsčiomis. Nesant galimybių kokybiškai ir saugiai keliauti pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku, neužtikrinamas visų eismo dalyvių saugumas. Prie to prisideda ir prastas apšvietimas, neapšviestos pėsčiųjų perėjos. Nutiestas takas integruosis į esamą miesto pėsčiųjų bei dviračių takų tinklą. Socialinė, ekonominė, aplinkosauginė projekto nauda:

  • Sudarytos galimybės saugiai ir kokybiškai susisiekti;
  • Alternatyvaus judumo galimybės (pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ir kt.).
  • Gerės rajono įvaizdis;
  • Didės investicinės aplinkos patrauklumas.
  • Mažės CO2 kiekis.

Šiuo metu yra parengtas techninis darbo projektas, gautas statybą leidžiantis dokumentas. Artimiausiu metu planuojamos viešųjų pirkimų procedūros dėl darbų rangovo parinkimo. Planuojama, kad statybos darbai prasidės 2021 m. pavasarį.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyriausiąjį specialistą Artūrą Pališkevičių, Tel. 8 612 95520, el. p. arturas.paliskevicius@joniskis.lt

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook