Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 22 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Mero pavaduotoja V. Aleknavičienė: džiaugiuosi mūsų rajono įstaigomis

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, įgyvendinamos pagal  2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą, projektų įgyvendinimas jau įgavo pagreitį. Jau penktą kartą į posėdį rinkosi 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos stebėsenos komitetas. Minėtame komitete Šiaulių regioną atstovauja Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė.

Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos stebėsenos  komiteto posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad projektų neteikia nevyriausybinės organizacijos, kad įstaigos mažai skiria dėmesio vykdomų projektų sklaidai. Europos komisijos atstovė dalinosi mintimis apie sekančio etapo galimybes.

Posėdis vyko Biržuose, tad stebėsenos komiteto nariams sudaryta galimybė dalyvauti Tarptautinio baltų vienybės dienos minėjimo renginyje, susipažinti su Biržų rajone įgyvendinamais projektais, kurie finansuojami pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektus.

„Šiam programos projektų įgyvendinimo etapui skirta 69 mln. Eur. Buvo trys kvietimai teikti paraiškas. Šių metų liepos mėnesį baigėsi trečio etapo paraiškų priėmimo laikas. Pateikta 91 paraiška. Tai rodo gana didelį susidomėjimą Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa“, – grįžusi iš renginio  paaiškino savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė.

Ji džiaugėsi, kad pirmuose dviejuose kvietimuose teikti paraiškas aktyviai dalyvavo Joniškio rajono įstaigos, kurios šiuo metu sėkmingai įgyvendina projektus.  Pagal  minėtą  programą finansuojami ir įgyvendinami projektai Joniškio žemės ūkio mokykloje, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centre ir Žagarės regioniniame parke.

2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo (INTERREG V) programos padeda šalinti kliūtis bendravimui ir bendradarbiavimui siekiant bendrų tikslų, padeda spręsti bendras regiono problemas, dalintis idėjomis ir patirtimi.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook