Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. birželio 19 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
„Jievaras“ – konkurso „Kadagys“ laureatas

Praėjusį savaitgalį Marijampolėje vykusiame šeštajame respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse Kadagys“, kurį organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras, senjorų grupėje laureatu tapo Joniškio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Jievaras“ (vadovas Vitoldas Krajinas). Konkurso metu šokėjams talkino Joniškio kultūros centro vokalinė grupė Jievarėlė“ (vadovė Alfreda Gavorkienė), Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė).

Gegužės 22 dieną į Joniškio kultūros centrą nugalėtojų pasveikinti atvyko Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė.

Rajono vadovai dėkojo kolektyvo vadovui V. Krajinui už neišblėstantį užispyrimą eiti pirmyn ir nuoseklų darbą, garsinant Joniškio kraštą Lietuvoje ir už jos ribų. Padėkos žodžiai skirti ir ansamblio „Jievaras” liaudiškos muzikos kapelos vadovei E. Rudienei, vokalinio moterų ansamblio „Jievarėlė“ vadovei A. Gavorkienei, kurių vadovaujami kolektyvai žengia koja kojon kartu su šokių ansambliu „Jievaras“.

Susitikime su „Jievaro“ kolektyvu dalyvavusi savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė informavo visus, kad nuo šių metų sausio 1 dienos yra galimybė teikti paraiškas ir gauti savivaldybės premiją už aukštus pasiekimus tarptautiniuose ar respublikiniuose konkursuose, kuriuos organizuoja nacionalinės meno ir kultūros organizacijos. Kolektyvo vadovas V. Krajinas pažadėjo pasinaudoti šia galimybe ir pateikti paraišką svarstymui.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame konkurse joniškiečiai varžėsi su dar septyniais kolektyvais iš Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Jurbarko, Gargždų ir Palangos. Tad, konkursas nebuvo lengvas, tačiau tai joniškiečiams nesutrukdė pelnyti laureatų vardo.

„Jievarėlės“ dainininkės pelnė apdovanojimą už išraiškingiausiai atliktą kūrinį „Per girią girelę“. Komisijos sprendimu geriausia „Jievaro“ šokėja pripažinta Regina Jakubonienė. Padėkomis apdovanoti vyriausi kolektyvo šokėjai ir saviveiklininkai Ona Zastarskienė, Bronislovas Zastarskis, Sigitas Adomavičius.

„Jievaro“ šokėjai taip pat buvo apdovanoti padėka už originaliausiai sušoktą šokį. Marijampolėje neliko nepastebėtas ir šokėjų įvaizdis. Konkurso metu komisijos nariai gyrė joniškiečius už kruopščiai suderintus tautinius kostiumus.

2015 metais Joniškio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Jievaras“ jau buvo tapęs respublikinio konkurso „Kadagys“ laureatu.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook