Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Informacija dėl asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslinimo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su valstybės įmone Registrų centru  įvertino situaciją, kai dalis Lietuvos gyventojų nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai.

Problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą. Pvz., asmuo gyveno Dainavos savivaldybės Miškų seniūnijos Liepų kaime ir jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas buvo „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas“; savivaldybei suteikus to kaimo gatvei pavadinimą ir namui numerį, šie gyvenamosios vietos adresą sudarantys duomenys (gatvės pavadinimas ir namo ar patalpos numeris) turi būti įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras), kaip asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, ir tikslus adresas šiuo atveju būtų „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas Bičių g. Nr. 5“.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir sukelia problemų tiek patiems gyventojams, nes užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, tiek valstybės institucijoms ar teismams, kurių siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, prašome rajono gyventojų pateikti seniūnijoms prašymą patikslinti deklaravimo duomenis, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Prašymas pakeisti deklaravimo duomenis pateikiamas raštu, asmeniui atvykus į gyvenamosios vietos seniūniją arba prisijungus prie Elektroninės valdžios vartų (www.epaslaugos.lt). 

 Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook