Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 17 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Diskutuota su rajono ūkininkais dėl pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo

Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus iniciatyva rugsėjo 6 d. įvyko susitikimas  su rajono ūkininkais dėl pluoštinių kanapių auginimo ir jų perdirbimo galimybių. Diskusijoje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkė Lilija Šermukšnienė, savivaldybės administracijos atstovai ir Joniškio krašto ūkininkai.

Joniškio rajono ūkininkai nurodė, kad dėl šio augalo auginimo ir derliaus dorojimo technologijų kyla nemažai įvairių klausimų ir  patiriama nemažai iššūkių. 

„Pluoštinių kanapių augintojui keliami specialieji reikalavimai. Pluoštinių kanapių  auginimą  reglamentuoja specialieji teisės aktai, patikra didesnė, nei paprastų kultūrų. Joniškio krašte kanapių augintojų daugėtų, jei būtų kam parduoti pluoštą. Dabar Lietuvoje galima auginti pluoštines kanapes ir perdirbti jų pluoštą, bet draudžiama beveik visa iš jų pagaminta produkcija, todėl didžioji dalis žaliavos išvežama į užsienį, tad didžiausia pridėtinė vertė sukuriama būtent toje šalyje, kur pagaminamas galutinis produktas. Kėdainiuose veikia kanapių stiebelių apdorojimo fabrikas, tačiau iš Joniškio vežti iki minėto fabriko  pluoštą visiškai neefektyvu, tad tenka pluoštą aparti, jis tampa gera trąša ir pagerina dirvožemio struktūrą.“, – kalbėjo rajono ūkininkas Tomas Lunskis. Ūkininkas informavo, kad yra Lietuvos verslininkų, kurie norėtų  diskutuoti dėl pluoštinių kanapių perdirbimo įmonės  veiklos Joniškio rajone.

Ūkininkai nuogąstavo, kad  trūksta griežtų apribojimų supaprastinimo bei veiklos sureguliavimo auginant šį augalą, jį perdirbant bei realizuojant jo produktus. Importuojamos sėjai neskirtos pluoštinių kanapių sėklos ir jų produktai, žaliavinės ar mirkytos kanapės ir jų šiaudeliai turi turėti atsakingos institucijos pažymą, kuria patvirtinama, kad THC kiekis juose neviršija 0,2 procento.

Po diskusijos savivaldybės meras pasidžiaugė šiuo susitikimu, jo produktyvumu ir pažadėjo padėti spręsti susitikimo metu  išsakytas problemas.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook