Projekto pavadinimas: Baltosios sinagogos pritaikymas visuomenės poreikiams
Projekto finansavimo šaltinis: LR teikiamos 2009–2014 m. Europos Ekonominės Erdvės finansinių mechanizmų, LR bendrojo finansavimo ir savivaldybės biudžeto lėšos
Projekto bendra vertė: 1.355.556,44 Lt
Projekto įgyvendinimo metai: 2014-2016

Projekto esmė

Joniškio miesto centre esanti Baltoji sinagoga yra vienas seniausių miesto pastatų, vertinga savo unikalia architektūra, kurioje persipina vėlyvojo klasicizmo ir romantizmo stilių bruožai. Sinagoga yra strateginėje miesto vietoje, kur lankosi didžiausi vietos ir užsienio turistų srautai, netoliese veikia apgyvendinimo ir maitinimo įmonės.

Dabartinė pastato situacija netenkina visuomenės poreikių: pastatas yra iš dalies restauruotas, bet nepritaikytas visuomenės poreikiams, todėl jai yra neprieinamas, tuo pačiu negerėja miesto viešoji infrastruktūra ir jo vizualinis patrauklumas. Atlikus pastato vidaus tvarkomuosius statybos darbus (įrengiamos pagalbinės patalpos, grindys, lubos, visi vidaus inžineriniai tinklai, tvarkomos sienos, atliekami visi apdailos darbai), įsigijus baldus, sceninę ir apšvietimo įrangą, pastatas bus pritaikytas visuomenės poreikiams tenkinti.

Įgyvendinus projektą Baltoji sinagoga taps svarbiu rajono kultūriniu, reprezentaciniu centru, miesto bendruomenės ir tarptautinių renginių vieta. Sinagogos viduje įrengus funkcionalią kultūrinę erdvę su modernia eksponavimo ir scenine įranga, joje vyks koncertai, spektakliai, tarptautinės konferencijos, seminarai, menininkų kūrybos pristatymai, reikšmingoms istorinėms sukaktims skirti iškilmingi renginiai, įvairios šventės ir festivaliai.

Sinagogoje bus galima eksponuoti Lietuvos ir užsienio muziejų kilnojamąsias parodas. Baltosios sinagogos pritaikymas viešai reprezentacinei erdvei pagerins Joniškio miesto turistinį įvaizdį, leis skleisti kultūrinę informaciją, sudarys sąlygas aktualių kultūros ir meno reiškinių pristatymui ir plėtrai, siekiant ugdyti miesto gyventojų meninius kultūrinius poreikius ir tarpkultūrinį dialogą.

Miesto dienos šventės metu Baltoji sinagoga pakvies į atidarymą