Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Koronavirusas
„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis
Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų.
Plačiau
Parengtos rekomendacijos Paskutinio skambučio šventei
Šį penktadienį abiturientams baigiasi mokslo metai. Paprastai tą dieną jiems nuskamba ir simbolinis paskutinis skambutis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką šios šventės metu.
Plačiau
Švietimo įstaigų darbuotojų tyrimų atsakymai – neigiami
Sušvelninus karantino sąlygas, ikimokyklinio ugdymo įstaigos atnaujino ugdymą. Praėjusią savaitę pradėtas prevencinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimas.
Plačiau
Informacija dėl darbo Joniškio rajono savivaldybės administracijoje, seniūnijose
Joniškio rajono savivaldybė laikosi LR Vyriausybės nutarimų, imasi griežtų priemonių koronaviruso plitimui stabdyti ir iki gegužės 31 d. (imtinai) gyventojus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Išimties atveju į Joniškio rajono savivaldybę, seniūnijas galima atvykti tik pasiskambinus ir iš anksto susitarus dėl vizito.
Plačiau
Biblioteka ir muziejus atnaujino paslaugų teikimą (papildyta)
Nuo 2020 m. balandžio 27 d. įsigaliojo antras karantino švelninimo etapas. Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešoji biblioteka ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus atnaujino lankytojų aptarnavimą, tačiau bus teikiama tik dalis įprastų paslaugų.
Plačiau
Svarbu! Veiklą atnaujina darželiai ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos
Sušvelninus karantino sąlygas, nuo gegužės 18 d. veiklą atnaujina trys Joniškio miesto lopšeliai-darželiai: „Ąžuoliukas“, „Saulutė“ ir „Vyturėlis“, Žagarės vaikų lopšelis–darželis „Vyšniukas“.
Plačiau
Svarbu! Nuo gegužės 18 d. atnaujinama grožio paslaugų veikla
Paveikslėlio šaltinis: sam.lrv.lt
Nuo gegužės 18 d. bus leidžiama teikti daugiau grožio paslaugų. Plaukų, veido, kūno ir nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo ir kt. paslaugos galės būti teikiamos tik užtikrinus visapusišką darbuotojų ir klientų apsaugą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19).
Plačiau
Informacija dėl elgesio viešose vietose ir žaidimų aikštelėse
Paveikslėlio šaltinis: sam.lrv.lt
Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti vaikai iš skirtingų šeimų. Nebelieka iki šiol galiojusio draudimo vienoje vaikų žaidimų aikštelėje žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams, kurio buvo imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo.
Plačiau
Pradeda veikti pagalbos priemonių verslui linija – trumpasis numeris 1824
Nuo šiol informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, teikiamos nemokamu trumpuoju numeriu 1824. Pagalbos priemonių verslui linija veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės pasekmių mažinimo pagalba.
Plačiau
Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbo
Sušvelninus karantino sąlygas, nemažai ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų grįžta į darbus, tad itin aktualus jiems tampa vaikų priežiūros klausimas.
Plačiau
Karantinas dar kartą pratęstas, numatyti nauji jo švelninimai
Nuo kovo vidurio Lietuvoje taikomas visuotinis karantinas galios iki gegužės 31 d. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė. Kartu žengtas dar vienas karantino režimo švelninimo žingsnis – bus lengviau keliauti į kai kurias kaimynines valstybes, atidaryti vaikų darželiai, leista teikti odontologijos paslaugas, dirbti vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrams, leista organizuoti renginius atvirose ir uždarose erdvėse ir kt.
Plačiau
Pagalba viešojo maitinimo paslaugas teikiantiems asmenims
Atsižvelgiant į susiklosčiusią nepalankią epideminę COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situaciją šalyje, kurios metu taikomi apribojimai maitinimo paslaugas teikiantiems asmenims, Joniškio rajono savivaldybės taryba pakeitė Vietinių rinkliavų už leidimo prekiauti, teikti paslaugas, organizuoti komercinius renginius viešosiose vietose išdavimą nuostatus.
Plačiau
Tęsiamas prevencinis testavimas dėl koronavirusinės infekcijos
Siekiant užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius, ypač sergančius lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus, kuriems susirgti rizika – didžiausia, praėjusią savaitę prioriteto tvarka pradėti tirti Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje veikiančių socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai.
Plačiau
Savarankiškai dirbantiems: ką daryti norint gauti išmoką
Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys asmenys, kurie neturi darbo santykių ir negauna darbo pajamų gali teikti Užimtumo tarnybai prašymus dėl 257 eurų fiksuoto dydžio išmokos už mėnesį, esant ekstremaliai situacijai ir karantino laikotarpiui.
Plačiau
Atnaujintos rekomendacijos, kaip organizuoti darbą įstaigose, įmonėse, organizacijose
Siekiant valdyti koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimo riziką, darbdaviams, esant galimybėms, ir toliau rekomenduojama leisti darbuotojams dirbti iš namų. Tais atvejais, kai nuotolinis darbas neįmanomas, patariama apsvarstyti galimybes darbą atnaujinti etapais, taip pat rekomenduojama, kad fizinėse darbo vietose nedirbtų rizikos grupėje esantieji, t. y. vyresni nei 60-ties metų, sergantys lėtinėmis ligomis.
Plačiau
Pradeda veikti kirpyklos, grožio paslaugoms – apribojimai
Nuo pirmadienio, balandžio 27-osios, Lietuvoje galės pradėti veikti kirpyklos. Rūpinantis klientų sveikata, tam tikrų grožio paslaugų kol kas nebus galima teikti. Kirpyklose bus leidžiama kirpti plaukus, juos dažyti, šukuoti. Nagų salonuose bus galima atlikti manikiūro, gelinio lakavimo paslaugas ir kitaip gražinti nagus.
Plačiau
Svarbu! Nuo šiandien rajone galima teikti apgyvendinimo paslaugas
Vakar priimtas Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas dėl apgyvendinimo paslaugų teikimo rajone. Nuo šiandien fiziniai ir juridiniai asmenys gali teikti apgyvendinimo paslaugas, vykdyti patalpų ir butų nuomą bei kitokį jų suteikimą trumpalaikiam fizinių asmenų apgyvendinimui Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje.
Plačiau
Kitą savaitę pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas
Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Kitą savaitę pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas. Nuo pirmadienio, balandžio 27 dienos, savo paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, galės teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke.
Plačiau
Svarbu! Bus vykdomi daugiabučių laiptinių, viešųjų erdvių dezinfekavimo darbai
Siekiant stabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, ryt pradedami daugiabučių namų laiptinių, viešųjų erdvių, vaikų žaidimų aikštelių dezinfekavimo darbai. Pastebėjus ar išgirdus dirbančius asmenis, prašome laikytis saugaus atstumo, neatidarinėti buto durų, dažniau vėdinti gyvenamąsias patalpas, nevaikščioti į lauką, neleisti vaikų į žaidimo aikšteles.
Plačiau
Svarbi žinia subsidijų paprašiusiems darbdaviams
Valstybės subsidijų, skirtų kompensuoti darbo užmokestį darbuotojams prastovų metu, paprašę darbdaviai gali laikinai atidėti valstybinio socialinio draudimo įmokų ir gyventojų pajamų mokesčio mokėjimą nuo valstybės subsidijos, ta pačia tvarka kaip ir nuo likusios darbdavio darbuotojui mokamo darbo užmokesčio dalies.
Plačiau
Pradėtas prevencinis Joniškio rajono medikų testavimas dėl koronavirusinės infekcijos
Šią savaitę pradėtas prevencinis rajono medikų testavimas dėl COVID-19 ligos. Testai jau atlikti 6 VšĮ Joniškio rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos ir 69 VšĮ Joniškio ligoninės Palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios pagalbos, Operacinės, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo-skubiosios pagalbos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių darbuotojams ir sulaukta rezultatų. Džiugu, kad visų tirtų medikų rezultatai neigiami. Iš viso planuojama atlikti 360 testų.
Plačiau
Informacija Joniškio gyventojams dėl darbo Joniškio rajono savivaldybės administracijoje
Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, LR Vyriausybė nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 00.00 val. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną. Dėl karantino gyventojams paslaugos Joniškio rajono savivaldybėje ir visose seniūnijose bus teikiamos tik nuotoliniu būdu (telefonu, el. paštu savivaldybe@joniskis.lt). Gyventojai klausimus gali pateikti interneto svetainės skyriuje „E. konsultavimas“.
Plačiau