Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugpjūčio 11 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą. Pablogėjus epidemiologinei situacijai Prancūzijoje, iš jos atvykstantiems nuo pirmadienio privaloma 14 dienų izoliacija, bet užsieniečių atvykimas ribojamas nebus.

Iš Maltos užsieniečiams atvykti draudžiama. Iš šios šalies grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų.

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo taip pat išbraukta Mauritanija, Mergelių salos, Guamo teritorija, bet įtrauktos penkios naujos valstybės: Kroatija, Indija, Andora, Namibija, Sent Vincentas ir Grenadinai. Šis sąrašas įsigalioja nuo pirmadienio, liepos 20 d.

Atvykstantiems iš sąraše nurodytų valstybių yra privaloma izoliacija. Jis taikomas grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą. Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

  • Operacijų vadovo sprendimu patvirtintą sąrašą valstybių, iš kurių atvykus privaloma izoliuotis, rasite čia.
  • Operacijų vadovo sprendimu patvirtintą sąrašą valstybių, iš kurių užsieniečiams draudžiama / leidžiama atvykti į Lietuvą, rasite čia.

Atkreipiame dėmesį, kad sąrašai yra tikslinami kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), užpildant elektroninę anketą NVSC interneto svetainėje. Izoliacija privaloma, net jeigu per paveiktą šalį asmenys vyko tranzitu. Tokia tvarka galioja iš paveiktų šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams.

Primename, kad už nustatytų infekcijos plitimo prevencijos priemonių ir reikalavimų nesilaikymą gresia administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

Rekomendacijas keliautojams rasite čia.

Kilus bet kokiems su COVID-19 ligos prevencija ar asmens, atvykusio / grįžusio į Lietuvos Respubliką, izoliavimu susijusiems klausimams, galite konsultuotis su NVSC specialistais tel. +370 618 79984 (I- IV 8:00-17:00, V 8:00-15:45).

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook