Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Susitikime su ūkininkais – lūkesčiai ir bendradarbiavimo svarba

Rugsėjo 24 d. Joniškio savivaldybės salėje vyko diskusija dėl 2018 metų savivaldybės biudžeto paskirstymo rajono kelių priežiūrai, kuriame šiais metais numatyta  220 tūkst. Eur. Susitikime diskutuota apie žemės mokesčio dydį ir žemdirbių indėlį į rajono kelių būklę, panaudotas lėšas ir esančias problemas.

Diskusijoje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, jo pavaduotojas Artūras Pališkevičius, tarybos nariai, rajono žemdirbiai ir seniūnai.

Susitikimo metu seniūnai pristatė Joniškio rajone esančių seniūnijų padarytų darbų ir finansinių lėšų ataskaitą, skirtą kelių priežiūrai. Pristatytos  Joniškio, Kriukų, Gaižaičių, Gataučių,  Saugėlaukio, Kepalių, Rudiškių, Satkūnų, Skaistgirio ir Žagarės seniūnijų veiklos: kas nuveikta ir padaryta dėl kelių atnaujnimo, kokia priežiūra vykdoma, kiek lėšų tam panaudota.

Rajono seniūnai išdėstė kylančias problemas, kalbėjo apie išasfaltuotas ištisines kelio dangas, sutvarkytas kelio atkarpas, vykdomą nuolatinę kelių priežiūrą. Visi vieningai pritarė, kad kai kurie rajono keliai yra tikrai prastos būklės ir galima būtų padaryti kur kas daugiau, tačiau tam reikalingos papildomos lėšos, o skirtų pinigų neužtenka.

Joniškio miesto seniūnė informavo, jog nei vienas teisės aktas nereglamentuoja tausoti vietinės reikšmės kelius, kurie neretai yra sugadinami dėl sunkiasvorės technikos, o duobių lopymas – ne išeitis. Reikia galvoti apie ištisinę kelio dangą, o tai  brangiai kainuoja. Ir dar pridūrė, jog šiais metais ypač trūksta žmogiškųjų išteklių aplinkos priežiūrai.

„Joniškio savivaldybės kelių priežiūros administravimo strategija yra kryptinga ir labai teisinga. Akivaizdu, jog šiandieninis finansavimas keliams yra mažokas, tikrai neužtenka 220 tūkst. Todėl reikia ieškoti kitų būdų. Galbūt visi klausimai gali būti išspręsti savivaldybei sutelkus jėgas kartu su ūkininkais. Ūkininkai tikrai neatsisakytų padėti.“ – kalbėjo tarybos narys, ūkininkas Romas Karūžna.

Žemės mokesčio įstatymas savivaldybėms paliko teisę biudžeto sąskaita mokestį žemdirbiams sumažinti arba visai nuo jo atleisti. Todėl diskusijoje keltas klausimas ar sumažinti ūkininkams 50 proc. mokesčio, dėl šių metų prasto derliaus. Pasak ūkininko Svajūno Bungos, žemės mokestis yra ne toks jau didelis, lyginant su kitomis ūkininkų išlaidomis, todėl neverta diskutuoti dėl mokesčio mažinimo, jei tai padėtų pagerinti kelių būklę. Rajono ūkininkai pasiruošę mokėti žemės mokestį be jokių nuolaidų, bet su sąlyga, kad dalis to mokesčio atiteks rajono keliams tvarkyti.

Po valandą trukusios diskusijos padėkota visiems seniūnams už išsamią informaciją, pagal finansines išgales padarytus darbus. Rajono vadovai pritarė, jog bendros diskusijos gali duoti daugiau naudos, todėl seniūnai skatinami reguliariai bendrauti su ūkininkais, rengti susitikimus, kad būtų galima aptarti esančias problemas bei siekti bendrų tikslų.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook