Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškyje lankėsi Amerikos paveldo užsienyje priežiūros komisijos pirmininkas

Liepos 11 d. Joniškyje lankėsi Amerikos paveldo užsienyje priežiūros komisijos pirmininkas Paul Packer. Pirmininką lydėjo patarėjas politikos ir ekonomikos klausimais Ted Janis iš JAV ambasados, Lietuvos Respublikos ambasados JAV pirmoji sekretorė Evelina Petronė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir žydų bendruomenės paveldosaugininkas Martynas Užpelkis.

Delegacija aplankė ir Joniškio sinagogų duetą – vieną iš trijų Lietuvoje likusių sinagogų kompleksų.

Siekiant įgyvendinti delegacijos prioritetinį tikslą – aplankyti Joniškio žydų kultūros paveldo objektus – svečiai, lydimi Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojos Vaidos Aleknavičienės bei savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistės Reginos Leknickienės, apsilankė Joniškio Baltojoje ir Raudonojoje sinagogose. Čia, su Joniškio žydų istorijos faktų raida bei sinagogų restauravimo eiga ir pritaikymu visuomenės poreikiams supažindino Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė ir muziejininkė Simona Jonkutė.

Delegacijos nariai noriai ir žingeidžiai diskutavo Joniškio žydų kultūrinio, religinio bei ekonominio gyvenimo temomis, dalinosi patirtimi, novatoriškomis idėjomis. Netrūko ir pozityvių emocijų dėl ateities planų bei padėkos žodžių Joniškio rajono savivaldybei ir muziejui už nenuilstamas pastangas saugoti ir populiarinti žydų kultūros paveldo atmintį. Miesto svečiai taip pat aplankė ir žydų genocido vietą, esančią Vilkiaušio miške, kur Antrojo pasaulinio karo metais atgulė apie penkis šimtus Joniškio žydų.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook