Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. sausio 16 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Gyventojams ir įmonėms – daugiau laiko sumokėti žemės mokestį

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlę į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę telefonu 1882.

Apie 408 tūkst. registruotų Mano VMI ir EDS naudotojų, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, gaus pranešimus apie žemės mokesčio deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

„Šiemet tarp Šiaulių apskrities gyventojų ir įmonių yra 95 tūkst. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį reikės mokėti. Dalis savivaldybių, reaguodamos į susiklosčiusią COVID-19 situaciją, priėmė sprendimą sumažinti žemės mokestį. Iš viso įvairios lengvatos buvo pritaikytos beveik 27 tūkst.

Šiaulių apskrities gyventojų ir įmonių, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks 68 tūkst. žemės savininkų“, – sako Šiaulių AVMI  Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė pridurdama, jog žemės savininkai suskaičiuotą žemės mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.

Planuojama, jog Šiaulių apskrities gyventojai bei įmonės į savivaldybių biudžetus 2020-aisiais sumokės apie 5  mln. eurų: apie 4,4 mln. eurų sumokės gyventojai ir apie 0,6 mln. eurų - įmonės. 2019 m. apskaičiuota mokesčio suma buvo 5,2 mln. eurų.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus*, kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente būtina nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį, kaip jį sumokėti, gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, taip pat VMI „Youtube“ seminare „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“ Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. O kilus papildomiems klausimams galima kreiptis  į deklaracijoje nurodytą specialistą, parašyti žinutę per Mano VMI ar į VMI profilį Facebook‘e, paskambinti bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio).

Gyventojai, kurie yra registruoti Mano VMI, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu paskambinę numeriu 1882 ir paspaudę „1“. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps. Identifikuoti Mano VMI vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia sumokėti.

PAGRINDINIAI FAKTAI

  • Žemės mokestį gyventojai ir įmonės šiemet turi sumokėti iki lapkričio 16 d.
  • Šiaulių apskrityje mokestį 2020 m. mokės 68 tūkst. žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 5  mln. eurų.
  • VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.
  • Lyginant su 2019 m. mažesnis žemės mokestis apskaičiuotas Radviliškio, Kelmės rajonų savivaldybių žemės savininkams dėl sumažintų tarifų žemės ūkio paskirties sklypams.
  • Kaip ir kasmet Akmenės rajono savivaldybė patvirtino lengvatas daugiavaikėms šeimoms. Taip pat papildomas lengvatas taiko Joniškio, Radviliškio rajonų savivaldybės.
  • Daugiausiai žemės mokesčio apskaičiuota Radviliškio rajono gyventojams bei įmonėms, mažiausiai – Akmenės  rajono.
  • Visos žemės mokesčio deklaracijos – VMI elektroninio deklaravimo sistemoje EDS, skiltyje „Deklaravimas“ – „Žemės mokestis“. Prie EDS prisijungti galima pasinaudojus internetinės bankininkystės prieigomis ar su VMI suteiktomis prisijungimo teisėmis.
  • Suformuotą žemės mokesčio sumą pamatyti bei ją apmokėti galima prisijungus prie Mano VMI, dalyje „Mokesčio mokėtojo kortelė“ – „Apskaitos duomenys“
*2020 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), pagal kurias visus penkerius metus bus skaičiuojamas žemės mokestis,  skelbiamos Registrų centro svetainėje. Žemės mokesčio mokėtojai, suvedę žemės sklypo unikalų numerį, Registrų centro svetainėje gali sužinoti konkrečias savo sklypų mokestines vertes.

VMI informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook