Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. birželio 24 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Stovykla sielai

Siekiant stiprinti gyventojų psichikos sveikatą, Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga įgyvendina projektą „Stipriname sveikatą“. Psichikos sveikata – viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje.

PSO apibūdina psichikos sveikatą kaip „geros savijautos būseną, kurioje asmuo suvokia savo sugebėjimus, gali susidoroti su įprastais gyvenimo stresais, našiai ir rezultatyviai dirbti ir įnešti savo indėlį į bendruomenę“. Tai emocinis ir dvasinis žmogaus atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Gerą psichikos sveikatą rodo žmonių gebėjimas užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, įveikti sunkumus, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams, pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Praėjusį savaitgalį buvo organizuojamos paskaitos, kurių metu suteiktos žinios apie psichikos sveikatos stiprinimo būdus. Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyko kaimo turizmo sodyboje ir lauke aplink ją.  Dvi dienas moterys skyrė tik sau: atliko jogos, pilateso pratimus, meditavo, išmoko masažų ir savimasažų, ne kartą maudėsi tvenkinyje.

Dalyvės sužinojo apie taisyklingos laikysenos ir kvėpavimo naudą kūnui ir protui, mokėsi derinti judesį ir kvėpavimą. Meditacija „Ežeras“, atsisėdus ir atsirėmus į medžio kamieną, skambant tyliai muzikai bei klausantis trenerės Rasos skaitymo, abejingų nepaliko. Atrodo, jausmai, mąstymas apsivertė. Šeštadienio vakarą kaip pramoga kūnui, protui ir sielai buvo pritaikyta pirties programa.  

Ruošiantis stovyklai, nešienautoje pievoje buvo padarytas labirintas. Nerealus jausmas apima, kai susikaupus einama energetinio labirinto vingiais.

Stovykloje dalyvavo moterys nuo 26 iki 76 metų amžiaus, tačiau visų atsiliepimai vienodi: puiki ir naudinga stovykla, kurioje sužinota daug ir vertingos informacijos, išmokta pritaikyti tas žinias, laikas, skirtas tik sau, pabuvimas savo mintyse, apmąstymai, tačiau kartu ir bendrystė. Tą savaitgalį moterys buvo karalienėmis...

 „Buvo toks atsipalaidavimas ir tiek daug laiko sau, kiek niekada neskiri... Čia nebuvo laiko kada galvoti apie darbus ar kitus reikalus, žmones. Čia buvo laikas tik sau ir niekam daugiau... Pailsėjau, atrodo, daugiau nei per atostogas“ – vienos dalyvės įspūdžiai.

Dalyvavimas psichinę sveikatą stiprinančioje stovykloje organizuotas įgyvendinant Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos projektą „Stipriname sveikatą“ ir iš dalies finansuotas Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos informacija
Rasos Birutytės nuotraukos

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook