Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 26 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Gražiais darbais meilę Joniškiui rodo „Joniškio aruodas“

Artėjant miesto šventei, į savivaldybės kvietimą puošti ir tvarkyti Joniškį atsiliepė žemės ūkio kooperatyvas „Joniškio aruodas“, vadovaujamas direktorės, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narės Juritos Zubauskienės. Kooperatyvas finansavo šilokų kilimo įrengimą Joniškio bažnyčios šventoriaus šlaituose.

Ši įmonė jau ne kartą prisidėjo prie Joniškio miesto želdinimo, jo gražinimo. Visas kolektyvas aktyviai dalyvavo apželdinant parką prie Melioratorių aikštės, nupirko nemažai sodinukų Joniškio miesto žaliosioms erdvėms atnaujinti ir papuošti.

Šilokų kilimas – naujas, inovatyvus želdinimo sprendimas, tai ant specialios geotekstilės suformuotas augalinis sluoksnis, kuriame pasodintos 6–7 augalų rūšys (šilokai, gvazdikai, čiobreliai). Šilokai – tankiai kilimu suaugantys ir užklojantys žemę augalai, atsparūs sausrai, patys kaupiantys drėgmę, todėl jiems nereikia storo grunto sluoksnio, kad galėtų augti ir žydėti.

Saulėkaitoms atsparūs daugiamečiai augalai žydi įvairiomis spalvomis nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens ir užauga iki 10 cm aukščio. Šilokų kilimai – puiki medžiaga stogams ir sudėtingiems šlaitams apželdinti. Patogu, nes praktiškai nereikalauja priežiūros, o žaliuoja ir žydi visą sezoną.

Joniškio rajono savivaldybės vardu meras V. Gailius dėkoja žemės ūkio kooperatyvo „Joniškio aruodas“ direktorei Juritai Zubauskienei bei kolektyvui už geranorišką iniciatyvą ir krašto gražinimą.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook