Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. vasario 25 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Mažosios Lietuvos kultūros sostinės dalijosi patirtimi

Vasario 6 d. Naisiuose (Šiaulių r.) Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga organizavo  Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių koordinatorių apskritąjį stalą „Mažosios kultūros sostinės 2015 – 2020 m. Išmoktos pamokos“.

Renginio pradžioje kalbėjusi sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė sakė, kad šiuo metu jau yra 51 Mažoji Lietuvos kultūros sostinė (MLKS). O viskas prasidėjo dar 2015 metais. Apie tai kalbėjo idėjos sumanytojas LR Seimo narys Ramūnas Karbauskis. Jis pasidžiaugė, kad mintis prigijo ir nuo 2016 m. kasmet renkama 10  MLKS, po vieną kiekviename regione. Po jo kalbėjusi LR Seimo narė Guoda Burokienė pasidžiaugė renginių gausa ir jų kokybe kaimo bendruomenėse. Ji sakė: Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas – visam laikui, tuo turi didžiuotis ne tik kaimo bendruomenė, bet ir visas rajonas.

Renginyje taip pat dalyvavo Žemės ūkio skyriaus programų koordinatorė Rasa Birutytė ir asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ valdybos pirmininkė Inga Karbauskienė.

Gausiai susirinkusiems buvusių, esamų ir būsimų mažųjų kultūros sostinių atstovams buvo pristatytos bendruomenių patirtys, pasiekimai ir rūpesčiai. Viena iš penkių pranešėjų ir diskusijos moderatorių buvo Inga Karbauskienė, kuri kalbėjo apie mažosios kultūros sostinės vadybos, viešųjų ryšių, finansų valdymo ypatybes, kai 2017 m. Gasčiūnų kaimo bendruomenė buvo išrinkta viena mažųjų kultūros sostinių.

Dalyviai dalinosi praktine patirtimi, atsakinėjo į klausimus, diskutavo. Toks renginys be galo svarbus, ne tik tiems, kurie buvo mažosiomis kultūros sostinėmis, bet ir tiems, kurie jomis pretenduoja tapti, visoms bendruomenėms, kurios organizuoja renginius, rengia projektus. Visi dalyviai džiaugėsi renginiu ir nepamatuojama praktinių patarimų nauda.

 Žemės ūkio skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook