Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dalyvauta viešojoje konsultacijoje

LR Vyriausybės kanceliarija kartu su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei LiJOT (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba) organizavo viešąją konsultaciją – diskusiją „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą? “, kurioje buvo aptartas jaunų žmonių dalyvavimas viešojoje politikoje.

Diskusijoje dalyvavo Joniškio r. vicemerė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė V. Aleknavičienė, Jaunimo reikalų koordinatorė D. Armonavičienė, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro socialinė pedagogė J. Jurgelienė ir darbuotoja K. Marijauskaitė, Jaunimo reikalų tarybos narė G. Rudytė. 

Tokios diskusijos tikslas – padėti sufomuluoti LR Vyriausybei ir ministerijoms priemonių paketą, kuris užtikrintų aktyvesnį jaunų žmonių ir valdžios bendradarbiavimą.  Kalbėta, kokios priežastys lemia, kad jauni žmonės vangiai įsitraukia į vietos valdžios, aukštesnių valdžios institucijų priimamus sprendimus, jų svarstymą. Ieškota priemonių, kurios paskatintų jaunuolius išdrįsti išsakyti savo nuomonę, pasiūlymus ir problemas, dalyvauti sprendimų priėmime. Kaip patrauklūs jaunimo informacijos pateikimo ir gavimo kanalai įvardinti socialiniai tinklai, viešosios konsultacijos.

Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro darbuotoja K. Marijauskaitė mano, jog jaunimas nedalyvauja viešosiose konsultacijose dėl daugelio priežasčių. Vieniems trūksta informavimo, kur kreiptis, kiti bijo vyresnių ir jaučia lygiavertiškumo santykiuose trūkumą, o dar treti tiesiog nemato naudos. Jauniems žmonėms yra būtina žinoti, kad jie iš to gali kažką gauti, todėl svarbu juos informuoti, kuo tie sprendimai gali būti naudingi jiems. Pavyzdžiui, jeigu kokiame rajone tvarkomas parkas, reikėtų klausti jaunimo nuomonės, kaip tai turėtų būti padaryta. Tuomet jie pasijus svarbūs ir išgirsti, o ir parkas bus pritaikytas jų poreikiams.

Taip pat svarbu nepamiršti ir laisvesnio aplinkos formato, kuomet kalba su jaunimu pasisuka apie politiką. Dažnai rimtos sąvokos jiems skamba nuobodžiai ir neatrodo artimos. Todėl šia tema su jais reikėtų kalbėti „ūkiškais“ terminais, o pavyzdžius duoti artimesnius jų kasdienybei.

Svarbu nepamiršti, jog jaunimo aplinkoje turi būti žmonių, kalbančių šia tema. Todėl dar mokykloje reikėtų jiems pristatyti galimybes ir daugiau kalbėti apie organizacijas, į kurias jie gali įsitraukti. O svarbiausia – jaunimui suteikti feedback’ą (grįžtamąjį ryšį) apie išsakytą nuomonę ir nesmerkti. Visos nuomonės turi būti išklausytos ir apsvarstytos.

Vicemerės V. Aleknavičienės teigimu, jaunų žmonių nuomonė, jų dalyvavimas sprendimų priėmime yra labai svarbus. Būtina ieškoti būdų, kaip įgalinti jaunimą dalyvauti sprendimų priėmimo procese. Taip pat svarbu kurti artimą ryšį su jaunais žmonėmis, kalbėtis jiems aktualiomis temomis.

Džiugu, kad Joniškio r. jaunimas yra aktyvus, dalyvauja renginiuose, išdrįsta pasidalinti problemomis Jaunimo reikalų taryboje ir siūlo galimus jų sprendimo būdus. 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook